סגור

יוזמה באיים המלדיביים: התיירים יקבלו חיסוני קורונה

שר התיירות הציג את התוכנית שמטרתה להחיות את המגזר, עליו נשענת כלכלת מדינת האיים ונפגע קשות במגפה; עדיין לא ברור אם המבקרים יאלצו לשלם על החיסון

באיים המלדיביים מתכוונים להתחיל להציע בקרוב חיסוני קורונה לכל המבקרים מיד בהגעתם, זאת כחלק מתוכנית שמטרתה להחיות את תעשיית התיירות שנפגעה קשות מהמגפה.1 צפייה בגלריה
מלון סונבה פושי Soneva Fushi מלדיבים האיים המלדיביים 4
מלון סונבה פושי Soneva Fushi מלדיבים האיים המלדיביים 4
האיים המלדיביים
(צילום: Sovena)
התוכנית נקראת 3V על שם שלוש הפעולות המתבקשות מהתיירים: "לבקר, להתחסן ולנפוש" (visit, vaccinate, and vacation), ולפי שר התיירות עבדוללה מאוסום היא תספק דרך "נוחה יותר" לבקר במדינה.
כיום כל המבקרים במלדיביים צריכים להציג בדיקת קורונה שלילית ואישור על הזמנה במלון על מנת שיוכלו להיכנס למדינה. אולם מאוסום טוען כי משרד הבריאות יכריז "בקרוב מאד, אולי אפילו השבוע" על כניסה ללא הגבלות למחוסנים.
המלדיביים, ארכיפלג בדרום אסיה הידוע בשל החופים הטרופיים שלו, נסמך משמעותית על תעשיית התיירות. כ-67% מהתמ"ג נובע ישירות ובעקיפין מהסקטור.
על אף ההצהרות האופטימיות, מאוסום לא הסכים לפרסם לוח זמנים מתוכנן לתוכנית. לדבריו, הממשלה פועלת קודם כדי להבטיח שכל האוכלוסייה המקומית תקבל את שתי המנות הראשונות של החיסונים נגד קורונה. אולם, הוא הדגיש כי לאחר שתהליך זה יושלם, המדינה תהיה מוכנה לחסן את התיירים.
עד כה, בסביבות 53% מתוך 530 אלף התושבים במדינת האי קיבלו את מנת החיסון הראשונה, כך לפי הנתונים שאספו בסוכנות הידיעות רויטרס. יתרה מכך, כ-90% מעובדי התיירות קיבלו מנה ראשונה, כך לפי השר.
עם זאת, הוא לא ציין האם התיירים ידרשו לשלם עבור החיסון, אך הדגיש כי האספקה לא תהווה בעיה. לדבריו, המדינה קיבלה תרומות מהודו, סין ומטעם יוזמת Covax של ארגון הבריאות העולמי, והיא אף הזמינה מלאי נוסף מסינגפור. "אני לא חושב שהאספקה מהווה בעיה במלדיבים כי האוכלוסייה שלנו קטנה יחסית", אמר מאוסום, "המכסה שקיבלנו מארגונים שונים ומדינות חברות תעזור". עוד הוסיף כי היוזמה נחוצה כדי לסייע למדינה לעמוד ביעד של כניסת 1.5 מיליון תיירים השנה. "כשנעמוד ביעד של השנה, עדיין לא נענה על כל הצרכים של המדינה, אך זה בכל זאת יהיה טוב יותר ממה שציפינו בסוף 2020".
עד כה נכנסו לאיים המלדיביים 350 אלף מבקרים השנה, רבים מהם מהודו הסמוכה. במקביל, המבקרים מזמינים חופשות לזמן ארוך יותר מתוך כוונה להצליח גם לעבוד במהלכן. "חופשות עבודה מהמלדיביים הפכו להיות מאד אופנתיות", סיכם השר, "רואים פה מנהלים עשירים ובכירים בחברות שמגיעים ומתמקמים כאן".