סגור
מרגוט רובי שחקנית קולנוע מגלמת את ברבי
מרגוט רובי בסרט ברבי (צילום: Warner Bros.)

ברבי עקף את סופר מריו כסרט המצליח של 2023: רשם הכנסות של 1.4 מיליארד דולר

לשם השוואה, "האחים סופר מריו", הסרט המצליח ביותר עד כה, רשם הכנסות של 1.35 מיליארד דולר. ברבי צפוי לשמור על מעמדו כי לא מתוכננים לצאת עוד שוברי קופות בהמשך השנה. הסרט נחשב להצלחה הגדולה ביותר של אולפני וורנר ברדרס

"ברבי" הפך לסרט עם ההכנסות הגבוהות ביותר ב-2023 לאחר שהכניס 1.38 מיליארד דולר בקופות ברחבי העולם, כך לפי דיווח בסוכנות בלומברג. בכך עקפה ברבי את "האחים סופר מריו", עם הכנסות של 1.35 מיליארד דולר שהחזיק עד כה בתואר.
מכיוון שלא מתוכננים בהמשך השנה סרטים שוברי קופות נוספים, "ברבי" קרוב לוודאי יישאר כסרט בעל ההכנסות הגבוהות ביותר השנה. הוא נחשב גם לסרט המצליח ביותר אי פעם של אולפני וורנר ברדרס, ולסרט עם ההכנסות הגבוהות ביותר שביימה אישה.
הסרט, שעלה לאקרנים ב-21 ביולי, בבימויה של גרטה גרוויג ובכיכובה של מרגו רובי הפך לתופעה תרבותית, וצופים רבים מגיעים להקרנות בלבוש ורוד. הסרט אף זכה לניקוד של 88% באתר הביקורות RottenTomatoes.
"ברבי" והסרט "אופנהיימר" של כריס נולאן עלו באותו היום, והם בין הסרטים האחרונים שעוד זכו לקידומי מכירות לפני ההכרזה על שביתת השחקנים בהוליווד. מאז שחקנים אינם מורשים להשתתף בהקרנות בכורה ולהתראיין על הפרויקטים שלהם. בעקבות זאת, נדחתה עלייתם של סרטים רבים, ביניהם החלק השני של חולית. לפי הדיווחים האחרונים, שביתת השחקנים ביחד עם שביתת התסריטאים כבר גרמו לכלכלת קליפורניה נזק בעלות של 5 מיליארד דולר.
"אופנהיימר" הוא הסרט השלישי המכניס ביותר השנה עם הכנסות של מעל 850 מיליון דולר.