סגור

סיטי מתחיל לאכוף את חובת החיסונים: עובדים שלא יצייתו יפוטרו

על פי דיווח בבלומברג, הבנק יתחיל לאכוף בשבוע הבא את חובת ההתחסנות שעליה הודיע לפני כמה חודשים. עובדים שיבחרו שלא להתחסן יוצאו לחופשה ללא תשלום - ויפוטרו בסוף החודש

סיטי מתחיל לאכוף את חובת ההתחסנות שהטיל על עובדיו החל מסוף השבוע הבא, כך מדווח בלומברג. בכך יהפוך סיטי למוסד הפיננסי הגדול הראשון בוול סטריט שמיישם באופן קפדני את המדיניות שעליה הכריז המחייבת עובדים להתחסן.
המהלך מתרחש בעוד תעשיית הפיננסיים האמריקאית מתמודדת עם השאלה איך להחזיר את העובדים בבטחה למשרד, על רקע התפשטות וריאנט האומיקרון המדבק.
1 צפייה בגלריה
סיטי סיטי גרופ סיטיבנק Citi
סיטי סיטי גרופ סיטיבנק Citi
סיטי
(צילום: גטי )
בעוד שסיטי הוא הבנק הראשון בוול סטריט שמתחיל לאכוף בפועל את חובת ההתחסנות, מספר חברות גדולות אחרות בארה"ב הכריזו על מדיניות דומה המחייבת עובדים להתחסן, בהן גוגל ויונייטד איירליינס. סיטי מסר באוקטובר כי ידרוש מעובדיו בארה"ב להתחסן נגד קורונה כתנאי להעסקתם.
הבנק הודיע בעבר כי יציית למדיניות של ממשל ביידן המחייבת את כל העובדים המחזיקים בחוזים ממשלתיים להתחסן באופן מלא, מכיוון שהממשלה היא לקוח "גדול וחשוב" של סיטי, אמרה שרה וכטר, ראש משאבי האנוש של סיטי בפוסט בלינקדאין.
הבנק ישקול לאפשר פטור ממדיניות זאת לעובדים על רקע דתי או רפואי": "כל מקרה ייבחן לגופו", מסר הבנק. אכיפת חובת ההתחסנות תתחיל ב-14 בינואר, מסר גורם המקורב לנושא. עובדים שיבחרו שלא להתחסן יוצאו לחופשה ללא תשלום, ויומם האחרון בעבודה יהיה בסוף ינואר.