סגור

פייזר: החיסון שלנו לילדים בני 5 עד 11 בטוח

החברה הודיעה על תוצאות חיוביות בניסוי החיסון נגד קורונה בקרב ילדים בני 5-11 ודיווחה כי החיסון יעיל ובטוח גם לקבוצת גיל זו. החברה צפויה לבקש אישור חירום מה-FDA לחיסון ילדים

חברת התרופות האמריקנית פייזר הודיעה על "תוצאות חיוביות" בניסוי החיסון נגד קורונה בקרב ילדים בני 11-5. לדברי החברה, "החיסון יעיל ובטוח" גם לקבוצת גיל זו ומייצר תגובה חיסונית חזקה. החברה צפויה להגיש בקרוב בקשה לאישור חירום לשימוש בחיסון עבור גילאים אלה ממינהל התרופות והמזון האמריקני (FDA).
1 צפייה בגלריה
אלברט בורלא אלברט בורלה מנכ"ל פייזר
אלברט בורלא אלברט בורלה מנכ"ל פייזר
מנכ"ל פייזר אלברט בורלא
(צילום: רויטרס)
פייזר וביונטק בדקו חיסון בשתי מנות של 10 מיקרוגרם - כשליש מהמינון המשמש לבני נוער ומבוגרים הניתנות בהפרש של שלושה שבועות אחת מהשנייה. המנות התקבלו בגופם של הנסיינים היטב והניבו תגובה חיסונית ותופעות לוואי דומות לאלה שנראו במחקר שנערך בקרב אנשים בגילאי 16 עד 25. על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן, תופעות הלוואי השכיחות בקרב בני נוער ומבוגרים כוללות עייפות, כאבי ראש, כאבי שרירים, צמרמורות, חום ובחילה.
הנתונים, שכללו יותר מ-2,200 ילדים, יוגשו למנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) ולרגולטורי בריאות אחרים "בהקדם האפשרי", אמרו פייזר וביונטק. "אנו משתוקקים להרחיב את ההגנה הניתנת על ידי החיסון לאוכלוסייה צעירה זו, בכפוף לאישור רגולטורי בעיקר כאשר אנחנו עוקבים אחר התפשטות גרסת הדלתא והאיום המהותי שהיא מהווה לילדים", כך לפי דברי מנכ"ל פייזר, אלברט בורלא.
עד כה, החיסון של פייזר נגד נגיף הקורונה אושר על ידי ה-FDA לגילאי 12 ומעלה, בעוד שהחיסונים של מודרנה וג'ונסון אנד ג'ונסון אושרו למבוגרים בלבד.
בינתיים בארצות הברית, צפוי ה-FDA בהמשך השבוע להודיע אילו קבוצות זכאיות לקבל מנה שלישית או זריקת חיזוק של החיסון של פייזר. ועדה מייעצת של ה FDA המליצה ביום שישי פה אחד על מתן בוסטרים לאנשים בני 65 ומעלה ולאזרחים עם מחלות רקע.
בורלא אמר בשבוע שעבר כי פייזר תוכל להעביר נתונים על ילדים מגיל 5 עד 11 עד סוף החודש. עוד הוסיף כי פייזר מצפה לפרסם נתוני ניסויים קליניים על אופן הפעולה של חיסון הקורונה שלה בקרב ילדים בגילאי 6 חודשים עד 5 שנים כבר בסוף אוקטובר.
בהודעה שפורסמה לא ציינה החברה אם מישהו מהילדים בניסוי חווה דלקת בשריר הלב, מצב נדיר שנראה במספר קטן של מתבגרים וצעירים.