סגור

הרגולטור האירופי אישר מתן חיסון מודרנה לילדים בגילאי 12-17

מודרנה היא החברה השנייה, אחרי פייזר, שמקבלת המלצה מהסוכנות האירופית לתרופות לאפשר לחסן ילדים; הסוכנות הסבירה כי מחקר קליני שערכה מודרנה בקרב 3,700 ילדים בגילאי 12-17, הראה כי החיסון יעיל בייצור תגובה חיסונית, בדומה להצלחה בקרב מבוגרים

הסוכנות האירופית לתרופות המליצה על אישור לשימוש בחיסון של מודרנה לקורונה בקרב צעירים בטווח הגילאים של 12-17. בעקבות ההמלצה צפוי האיחוד לאשר את השימוש בחיסון.


מדובר באישור הראשון שמודרנה צפויה לקבל לחיסון שלה מתחת לגיל 18. במנהל התרופות והמזון בארה"ב(FDA) עדיין שוקלים האם להרחיב את החיסון של מודרנה מתחת לגיל 18.

1 צפייה בגלריה
מודרנה חיסון קורונה
מודרנה חיסון קורונה
מודרנה, חיסון לקורונה
(צילום: איי )

הרגולטור האירופי הסביר כי מחקר קליני בקרב 3,700 ילדים בטווח הגילאים שבין 12-17 הראה כי החיסון יעיל בלסייע לגוף לייצר תגובה חיסונית לנגיף, בדומה להצלחה שלו אצל המבוגרים.
עד עתה, רק החיסון של פייזר וביונטק הומלץ לשימוש בצפון אמריקה ובאירופה.
בסוף מאי השנה הודיעה מודרנה כי החיסון שלה נגד קורונה אפקטיבי ב-100% בקרב בני 17-12, בהתבסס על תוצאות ניסוי שערכה בשכבת גיל זו.
החברה הודיעה אז, כי בעקבות ההצלחה בכוונתה לבקש ממינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) להרחיב את אישור שימוש החירום גם לבני נוער. פייזר והשותפה הגרמנית שלה ביונטק קיבלו את האישור הזה מוקדם יותר במאי.
"אנחנו מעודדים מכך שהחיסון היה אפקטיבי ביותר במניעת הידבקות בקורונה בקרב בני נוער", מסר אז מנכ"ל מודרנה סטפן בנסל. "אנחנו נשארים מחויבים לעשות את חלקנו כדי לעזור לסיים את מגפת הקורונה", הוסיף.