סגור

מודרנה: החיסון שלנו יעיל ב-100% לבני נוער בגילאי 17-12

בעקבות ההודעה על יעילות החיסון בכוונת החברה לבקש מה-FDA להרחיב את אישור שימוש החירום גם לבני נוער. החיסון הוגדר כבטוח לשימוש כשתופעות הלוואי דומות לאלו שזוהו בקרב המבוגרים, וכוללות לרוב כאבי ראש, עייפות, כאבי שרירים וצמרמורות, לרוב אחרי המנה השנייה

מודרנה הודיעה כי החיסון שלה נגד קורונה אפקטיבי ב-100% בקרב בני 17-12, כך לפי תוצאות ניסוי שערכו בשכבת גיל זו. בכך היא מצטרפת לחיסון של פייזר שכבר הוכח כי הוא בעל רמת אפקטיביות גבוהה גם מתחת לגיל 16.
החברה הודיעה עוד כי בעקבות זאת בכוונתה לבקש ממינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) כבר בתחילת החודש הבא להרחיב את אישור שימוש החירום גם לבני נוער. פייזר והשותפה הגרמנית שלה ביונטק קיבלו את האישור הזה מוקדם יותר החודש.
1 צפייה בגלריה
מודרנה בקבוק חיסון קורונה Covid 19
מודרנה בקבוק חיסון קורונה Covid 19
בקבוק חיסון נגד קורונה של מודרנה
(צילום: רויטרס)
"אנחנו מעודדים מכך שהחיסון היה אפקטיבי ביותר במניעת הידבקות בקורונה בקרב בני נוער", מסר מנכ"ל מודרנה סטפן בנסל. "אנחנו נשארים מחויבים לעשות את חלקנו כדי לעזור לסיים את מגפת הקורונה".
החיסון, שניתן בשתי מנות בהפרש של ארבעה שבועות זו מזו, מאושר כבר תקופה לשימוש בקרב מבוגרים.
בניסוי שעליו התבססה החברה בהודעה השתתפו מעל 3,700 בני נוער. לא אובחנו שום מקרים של קורונה בקרב המשתתפים שקיבלו את שתי המנות, בעוד בקרב הקבוצה שקיבלה את הפלאסיבו אובחנו 4 מקרים, כך לפי הודעת החברה.
בנוסף, החיסון הוגדר כבטוח לשימוש כשתופעות הלוואי דומות לאלו שזוהו בקרב המבוגרים, וכוללות לרוב כאבי ראש, עייפות, כאבי שרירים וצמרמורות, לרוב אחרי המנה השנייה.
עוד הוסיפה החברה כי הניסוי מצא כי רמת האפקטיביות לאחר קבלת מנה אחת עומדת על 93%.
ההערכה היא כי הרגולטורים בארה"ב יאשרו את הבקשה של מודרנה לשימוש בקרב בני נוער, אך תהליך האישור יארך כחודש, כך שניתן יהיה לחסן את הצעירים לקראת שנת הלימודים הבאה. חיסון הצעירים נתפס כצעד הכרחי לסיום המגפה והגעה לחיסון עדר.