סגור

תאילנד חוזרת ומאפשרת כניסת תיירים מחוסנים ללא בידוד

מבקרים זרים יוכלו להגיש בקשות ויזה החל מה-1 בפברואר והם יידרשו רק לעבור שתי בדיקות קורונה - אחת לאחר הנחיתה והשנייה ביום החמישי לביקור

תאילנד תחזור ותאפשר כניסה חופשית למדינה בלי חובת בידוד לתיירים מחוסנים, לאחר שהשעתה את התוכנית בחודש שעבר על רקע גל האומיקרון, כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג.
דוברת הממשלה, ראצ'אדה דהנאדירק, צייצה בטוויטר לאחר פגישה של קבינט הקורונה כי מבקרים זרים יוכלו להגיש בקשות ויזה תחת תוכנית Test & Go entry החל מה-1 בפברואר. הכניסה ללא חובת בידוד תורחב למבקרים מכל המדינות, והם יידרשו רק לעבור שתי בדיקות קורונה – אחת לאחר הנחיתה והשנייה ביום החמישי לביקור.
2 צפייה בגלריה
תאילנד Phra Nang beach in Krabi
תאילנד Phra Nang beach in Krabi
קראבי, תאילנד
(צילום: AFP)
ההחלטה להקל את דרישות הכניסה תואמת לקריאתה של הממשלה להתייחס השנה לקורונה כאל מחלה אנדמית, ולא מגיפה, ולמאמצים הנרחבים להתניע מחדש את סקטור התיירות החיוני לכלכלת המדינה ומעסיק מיליוני אנשים במדינה. שיעור סקטור התיירות מהכלכלה התאילנדית עומד על 20% וב-2019 נכנסו 40 מיליון תיירים שהכניסו 60 מיליארד דולר למדינה.
2 צפייה בגלריה
תאילנד בקורונה
תאילנד בקורונה
תאילנד, בקורונה
(צילום: EPA)
הרשויות בתאילנד אמנם דיווחו על עלייה במספר הנדבקים לאחר חג המולד וחגיגות הסילבסטר, אך הם עדיין נמוכים במידה ניכרת מהשיאים שנרשמו בעיצומו של גל הדלתא ולא יצרו עומסים על מערכת הבריאות.
תוכנית הוויזות אפשרה במקור כניסה למבקרים מחוסנים מיותר מ-60 מדינות ברחבי העולם בלי צורך בבידוד, והיא עזרה למשוך כ-350 אלף תיירים בתוך חודשיים בלבד לפני שהוקפאה.
במקביל, בשבוע שעבר נפתחו לתיירים האיים קראבי, פאנגנגה וקו סמוי שהצטרפו בכך לפוקט שכבר קיבל מבקרים.