סגור
אופרה ווינפרי שחקנית אשת עסקים ומנחת טלוויזיה אמריקאית
אופרה ווינפרי. "זה מרגיש כמו גאולה ולא משהו שצריך להסתתר מאחוריו" (צילום: ERIC CHARBONNEAU/GETTY)

אחרי שהודתה שהשתמשה בגלולות הרזיה: אופרה ווינפרי עוזבת את דירקטוריון שומרי משקל

בשנה שעברה חשפה ווינפרי כי היא משתמשת בתרופה "ככלי לשלוט במשקל ולא לעלות ולרדת כל הזמן". בעקבות כך, היא החליטה לא להתמודד על בחירה מחדש לדירקטוריון ותתרום את ההחזקה שלה בחברה. מניית החברה צנחה ב-27%

אופרה ווינפרי עוזבת את דירקטוריון שומרי משקל (WW), זאת לאחר שהודתה לפני שלושה חודשים כי היא משתמשת בתרופות הרזיה. בעקבות ההודעה מניית החברה צנחה ב-27% לאחר סגירת המסחר בוול סטריט.
לפי החברה, ווינפרי החליטה לא להתמודד על בחירה מחדש לדירקטוריון בפגישה השנתית שתתקיים במאי, ואמרה כי בכוונתה לתרום את ההחזקה שלה בחברה. ווינפרי משמשת כדירקטורית מאז 2015, אז רכשה החזקה של 10%. עם זאת, לפי ההודעה ווינפרי תמשיך "לייעץ ולשתף פעולה" עם שומרי משקל והמנכ"לית סימה סיסטאני, וזאת כדי להגדיל את המודעות לסכנות של השמנת יתר ולהוריד את הסטיגמה סביבה.
"בריאות המשקל היא נושא חשוב ביותר ויש להתייחס אליו בהיקף נרחב יותר", מסרה. "בכוונתי להשתתף במספר פורומים ציבוריים ואירועים שבהם אפעל לקידום השיח". עוד מסרה כי תתרום את המניות שלה בשומרי משקל למוזיאון הלאומי להיסטוריה ותרבות אפרו-אמריקאית. לפי החברה, ההחלטה הזו נועדה "להדגיש את התרומה של אפרו-אמריקאים וכדי למנוע טענות לניגוד אינטרסים" סביב ההחלטה שלה לצרוך תרופות הרזיה. לפי FactSet, ווינפרי מחזיקה ב-1.4% מהחברה שהם בסביבות 1.1 מיליון מניות, זאת לאחר שמאז 2015 מכרה חלק מההחזקה.
הפופולריות הגדלה של תרופות הרזיה כמו אוזמפיק פוגעת בעסקים של שומרי משקל. החברה דיווחה אתמול (ד') כי ברבעון הרביעי של השנה שעברה ירד מספר המנויים ל-3.8 מיליון מ-4 מיליון ברבעון הקודם. בנוסף, ההפסד התרחב ברבעון ל-88.1 מיליון דולר, זאת לעומת הפסד של 35.8 מיליון דולר בתקופה המקבילה שנה קודם לכן. ההכנסות ירדו בתקופה ב-7.6% ל-206 מיליון דולר.
עזיבת שומרי משקל מגיעה לאחר שבשנה שעברה חשפה ווינפרי בריאיון למגזין "פיפל" כי היא משתמשת בתרופות הרזיה בשילוב עם התעמלות כדי לרדת במשקל ולשמור עליו. "אני משתמשת בתרופה כי אני מרגישה שאני זקוקה לה, ככלי לשלוט במשקל ולא לעלות ולרדת כל הזמן", הסבירה. "העובדה שיש עוד בתקופת חיי תרופה מאושרת לניהול המשקל ושמירה על בריאות, מעניקה לי הקלה. זה מרגיש כמו גאולה, כמו מתנה, ולא משהו שצריך להסתתר מאחוריו", הוסיפה.