סגור
משמאל אג'אי הינדוג'ה Ajay Hinduja ואשתו נמרטה עם עורך דינם
משמאל: אג'אי הינדוג'ה Ajay Hinduja ואשתו נמרטה עם עורך דינם (צילום: EPA)

8 דולר ליום עבודה של 18 שעות: המשפחה העשירה בבריטניה מואשמת בסחר בבני אדם

ארבעה מבני משפחת הינדוג'ה, המוערכת ב-20 מיליארד דולר, עומדים למשפט: בני הזוג פארקש וקמאל הינדוג'ה ובנם אג'אי ואשתו נאמארטה, מואשמים שהחרימו למשרתים דרכונים ושילמו להם פרוטות, בשעה שעל כלב המחמד שלהם הוציאו 10,000 דולר בשנה 

משפחת הינדוג'ה, המשפחה העשירה ביותר בבריטניה (שנה שלישית ברציפות) מואשמת בסחר בבני אדם. ב-BBC דיווחו כי ארבעה מבני משפחת הינדוג'ה המוערכת ב-20 מיליארד דולר, עומדים למשפט בשוויץ באשמה של ניצול וסחר בבני אדם.
בבעלות המשפחה וילה בשכונה יוקרתית בז'נבה, והאישומים נגדם קשורים לכך שהם מייבאים משרתים מהודו כדי שישמרו על הילדים ויבצעו את מטלות הבית. בני הזוג פארקש וקמאל הינדוג'ה וכן בנם אג'אי ואשתו נאמארטה, מואשמים שהחרימו דרכונים, שילמו למשרתים שכר נמוך של 8 דולר בלבד לימי עבודה של 18 שעות, וכמעט לא אפשרו להם לצאת מהבית.
עוד נטען כי שילמו לעובדים בכסף הודי כך שלא היה להם כלל כסף שוויצרי, מה שפגע אך יותר בחירות האישית שלהם. פארקש הוא אחיו הצעיר של גופיצ'אנד הינדוג'ה, המכהן כיו"ר הקונגלומרט המשפחתי, אותו הקים אביהם.
המשפחה הגיעה בשבוע שעבר להסדר באישומים על ניצול, אך ביום שני נפתח המשפט באשמת סחר בבני אדם. הם מכחישים את ההאשמות.
במהלך המשפט חשף התובע איב ברטוסה כי המשפחה הוציאה כמעט 10 אלף דולר על הכלב שלה, זאת לעומת השכר הנמוך ששילמה לעובדים.
עורך הדין של הינדוג'ה אמנם לא הכחיש את האשמות על שכר נמוך, אך טען שיש לראות זאת בהקשר הנכון וכי העובדים קיבלו גם מגורים ואוכל. עורכי הדין של הינדוג'ה ניסו גם להפריך את האשמות על שעות עבודה רבות, וטענו כי צפייה בסרט עם ילדי המשפחה עליהם שמרו לא נחשבת לעבודה. "אף משפחה אחרת לא הייתה מקבלת יחס כזה", אמר עורך הדין של המשפחה, רומאן ז'ורדן, שטען ליחס מפלה נגדם. "הלקוחות שלי נחושים להגן על עצמם ומאמינים במערכת המשפט".
התובע ברטוסה מבקש להטיל עונשי מאסר לבני המשפחה וכן קנסות של מיליוני דולרים כפיצויים. משפחת הינדוג'ה שולטת בקונגלומרט הבינלאומי, הינדוג'ה גרופ, שהעסקים שלו כוללים משאיות, בנקאות וטלוויזיה בכבלים. בבעלות המשפחה נכסים יקרים בלונדון, כולל מלון ראפלס שנפתח בספטמבר.