סגור

זן הדלתא משתולל ואפל דוחה את חזרת העובדים למשרדים עד אוקטובר

לאחר שמספר הנדבקים היומי ממשיך להכפיל את עצמו, ומספר המאושפזים נמצא שוב בעלייה החליטה ענקית הטכנולוגיה לדחות את תוכנית החזרה לנורמליות בחודש לפחות - עד אוקטובר לכל המוקדם

אפל דוחה את חזרת העובדים למשרדים בחודש לפחות, עד אוקטובר לכל המוקדם, זאת בתגובה לעלייה בכמות נגיפי הקורונה החדשים בארצות רבות, כך מסרו מקורות המקורבים לנושא.
יצרנית האייפונים הופכת לאחת מענקיות הטק הראשונות בארה"ב שדוחה את תוכנית החזרה לנורמליות, בעוד הקורונה ממשיכה להכות ברחבי העולם, ומספר המקרים שנגרמים ע"י הזן החדש והמדבק במיוחד נמצא בעלייה.

1 צפייה בגלריה
טים קוק מנכ"ל אפל 2021
טים קוק מנכ"ל אפל 2021
טים קוק, מנכ"ל אפל
(צילום: AFP)
אפל תיתן לעובדיה התראה של חודש לפחות לפני שתחייבם לחזור למשרד, כך על פי המקורות. מנכ"ל החברה טים קוק אמר ביוני שהעובדים צריכים להתחיל לחזור למשרדים בתחילת ספטמבר, לפחות לשלושה ימים בשבוע. במזכר פנימי שהופץ בחברה, קוק ציין את זמינות החיסונים ואת ירידת שיעור ההדבקה. כמה עובדים של החברה המשיכו לעבוד ממשרדיה במשך מספר ימים בשבוע גם תוך כדי המגפה. אך גם לאחר שיותר ממחצית תושבי ארה"ב התחסנו, הנגיף ממשיך להביא למותם של אנשים בקצב מהיר יותר מזה של תקריות ירי, תאונות דרכים ושפעת ביחד, כך על פי סקירה שערך בלומברג של מספר מקרי המוות הנוכחי במדינה.
לאחר עשרה שבועות של ירידה עולמית במספר המתים מהקורונה, זן הדלתא המדבק גורם לעלייה חדשה בתמותה. פקידי בריאות בארה"ב הזהירו שהמגמה הזאת עשויה להתרחש גם במדינה, לאחר שמספר המקרים החדשים היומי הכפיל עצמו לעומת השפל שרשם בחודש שעבר, ומספר האשפוזים נמצא גם הוא שוב בעלייה.
חברות רבות ברחבי העולם מנסות כעת להתאים עצמן לדרישות העבודה המשתנות בעידן הפוסט-קורונה. החלטתה של אפל מגיעה על רקע ביקורת של עובדיה, שטענו שהחזרה למשרדים בספטמבר מוקדמת מדי.