סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

עקפה את אפל: שיאומי במקום השני בעולם במכירת סמארטפונים

משלוחי הסמארטפונים של היצרנית הסינית היוו 17% מנתח המסירות העולמי של טלפונים ניידים חכמים ברבעון השני. הראשונה במסירות - סמסונג

ענקית הטכנולוגיה הסינית שיאומי טיפסה ברבעון השני למקום השני בעולם במסירות הסמארטפונים, לאחר שעקפה את אפל - כך מראה דוח חדש של חברת האנליסטים קנליס.


לפי הדו"ח, שפרטיו התפרסמו ב-CNBC, מסירות הסמארטפונים של שיאומי היוו 17% מנתח המסירות העולמי, לעומת 14% של אפל ו-19% של סמסונג.
"שיאומי מצמיחה את עסקיה הבין לאומיים במהירות", כתב מנהל המחקר של קנליס בן סטנטון, וציין שהמשלוחים עלו ב-300% בדרום אמריקה, וב-50% באירופה, לעומת התקופה המקבילה אשתקד.
יצרנית הסמארטפונים הסינית דיווחה על צמיחה של 83% במסירות סמארטפונים לעומת השנה שעברה, זאת לעומת 15% ו-1% של סמסונג ואפל בהתאמה.
1 צפייה בגלריה
שיאומי מי Mi 11 סמארטפון סמארטפונים
שיאומי מי Mi 11 סמארטפון סמארטפונים
שיאומי Mi 11
(צילום: רפאל קאהאן)


סטנטון ציין גם ששיאומי עדיין מוכרת סמארטפונים במחירים של עד 75% מאלה של אפל. אך החברה שבסיסה בבייג'ינג מעוניינת כעת להיכנס לשוק מכשירי היוקרה. מוקדם יותר השנה היא השיקה את ה-Mi 11 Ultra, סמארטפון פרימיום שמחירו מתחיל ב-5,999 יואן (928 דולר). היא השיקה גם את ה-Mi Mix Fold שנמכר תמורת 9,999 יואן - הטלפון המתקפל הראשון שלה.
טווח המחירים שלה מעמיד אותה בתחרות עם אפל וסמסונג בתחום הפרימיום. אך יריבות מבית, כמו Oppo ו-Vivo, עדיין מנסות להיכנס לשוק היוקרה. "זה יהיה קרב קשה, עם אופו וויוו שחולקות את אותו היעד, ושתיהן מוכנות להוציא סכומים גדולים על שיווק כדי לבנות את המותגים שלהן באופן שחסר לשיאומי", כתב סטנטון. "כל החברות נלחמות כדי להבטיח לעצמן אספקת רכיבים יציבה על רקע המחסור העולמי, אך שיאומי כבר מכוונת ליעד הבא: תפיסת מקומה של סמסונג כמוכרת הסמארטפונים הגדולה בעולם".