סגור
חיסון קורונה ביונטק
חיסון קורונה של ביונטק (צילום: רויטרס)

מאות תביעות נגד ביונטק הוגשו בגרמניה בשל חיסוני הקורונה

לפי דיווח בפייננשל טיימס, היום יתקיים בהמבורג השימוע הראשון נגד החברה שפיתחה עם פייזר את החיסון לקורונה. התובעת דורשת 150 אלף יורו פיצויים, בטענה שמאז החיסון היא סובלת מבעיות כמו הפרעת קצב וערפול מוחי. כ-350 תביעות דומות הוגשו בגרמניה

חברת התרופות ביונטק עומדת בפני גל של תביעות פיצויים בגרמניה, בטענה שחיסוני הקורונה שפיתחה גורמים לבעיות בריאותיות מתמשכות, כך לפי דיווח בפייננשל טיימס.
מדובר בכ-350 תביעות שהוגשו על ידי שתי פירמות עורכי דין במדינה והיום (ב') יתקיים בבית המשפט בהמבורג השימוע הראשון, וזאת במסגרת תביעה של עובדת בסקטור הבריאות.
לפי הדיווח, התובעת דורשת פיצויים בגובה 150 אלף יורו לאחר שלטענתה היא סובלת מאז קבלת החיסון מסימפטומים הכוללים הפרעות קצב לב וערפול מוחי. נגד ביונטק הוגשו מאות תביעות דומות, ובהן דרישות שונות לפיצויים של עד מיליון יורו. שתי הפירמות שעומדות מאחורי התביעות גם ייצגו לקוחות בתביעות נגד פולקסווגן בפרשת דיזלגייט.
עם זאת, בראש אחת הפירמות עומד טוביאס אולבריך, שידוע כמתנגד לחיסוני הקורונה. באחד הפוסטים השנויים במחלוקת שלו במדיה החברתית אף טען כי ביל גייטס מנסה להשתמש בחיסונים כדי להפחית את האוכלוסייה הגרמנית. טענה שבעמותה של גייטס מכחישים כמובן. אולבריך גם טען כי בדיקות דם שנערכו ללקוחות שלו הראו כי הם סובלים מבעיה במערכת החיסון בשל החיסונים, אולם מדענים מוערכים כבר שללו את קיומה. אולבריך מסר בתגובה לפייננשל טיימס כי הדיווחים נגדו בתקשורת הגרמנית מוכיחים כי הוא עושה "עבודה טובה" בהפחדת חברות התרופות.
מביונטק נמסר כי הם בטוחים שהתביעות יבוטלו, ולראייה בחברה לא הקצו כספים לכיסוי דרישות הפיצויים. "לאחר פיקוח מתמיד על פרופיל הבטיחות של החיסון ולאחר שניתנו מעל 2.6 מיליארד מנות ברחבי העולם, לא זוהו עד כה תופעות לוואי פוטנציאליות מעבר לאלו שמצויינות במידע על המוצר", מסרו מהחברה.
ביונטק פיתחה ביחד עם חברת התרופות האמריקאית פייזר את החיסון לקורונה המתבסס על טכנולוגיית mRNA.