סגור

ארצות הברית: דיסני תחייב את העובדים באתריה להתחסן לקורונה

לעובדים המגיעים פיזית למקום העבודה יינתנו 60 יום להשלים את החיסונים. השבוע נקטו כמה חברות טכנולוגיה, ובהן פייסבוק ואובר, צעד דומה


ענקית הבידור דיסני הודיעה כי תחייב את כל העובדים שלה בארצות הברית המגיעים פיזית לעבודה להתחסן מפני קורונה, זאת על רקע העלייה בנדבקים בעקבות התפשטות וריאנט דלתא, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

"לעובדים שעדיין לא התחסנו, ומגיעים פיזית למקום העבודה, יינתנו 60 יום החל מהיום להשלים את פרוטוקול החיסונים. כל העובדים שעדיין עובדים מהבית יידרשו להציג תעודת התחסנות לפני חזרתם. יהיו רק יוצאים מהכלל מעטים לעניין", נמסר מהחברה.
לפי דיסני, כל העובדים החדשים שיגויסו יחויבו גם כן להיות מחוסנים לחלוטין לפני תאריך תחילת העבודה. "בדיסני הבטיחות והרווחה של העובדים שלנו במהלך המגפה היו וממשיכות להיות בראש סדר העדיפות שלנו", נמסר מהחברה. "בשל כך, ובהתבסס על ההמלצות האחרונות של המדענים, מומחי הבריאות ואנשי הרפואה שלנו, שלפיהן החיסונים נגד קורונה מספקים את ההגנה הטובה ביותר נגד מחלה קשה - אנחנו מחייבים את כל העובדים באתרים להתחסן".

1 צפייה בגלריה
פארק שעשועים דיסני וורלד מג'יק קינגדום אורלנדו פלורידה קורונה 1
פארק שעשועים דיסני וורלד מג'יק קינגדום אורלנדו פלורידה קורונה 1
דיסני וורלד באורלנדו
(צילום: רויטרס)
ההודעה של דיסני באה בעקבות צעדים דומים שנקטו חברות טכנולוגיה גדולות, ובהן גוגל, אובר ופייסבוק, שהכריזו השבוע שכל העובדים שלהן בארצות הברית חייבים להתחסן כדי לשוב ולעבוד מהמשרדים.
גם בוולמארט הודיעו כי כל עובדי המטה והמנהלים שטסים בתוך ארצות הברית חייבים להיות מחוסנים עד תחילת אוקטובר. אולם ברשת הקמעונאית לא מתכוונים לחייב את עובדי החזית להתחסן, על אף שיעור ההתחסנות הנמוך יחסית שלהם. עם זאת וולמארט הכפילה את התמריץ שהיא מחלקת לעובדים שיתחסנו, והוא יעמוד על 150 דולר.
במקביל רשויות הבריאות בארצות הברית ממליצות למחוסנים לשוב ולעטות מסכות בחללים סגורים באזורים שבהם הקורונה מתפשטת במהירות.