סגור

קרן המטבע: דרושים עוד 50 מיליארד דולר כדי לזרז את חלוקת החיסונים לקורונה

הקרן קראה היום לחסן לפחות 40% מאוכלוסיית העולם עד סוף השנה, ולפחות 60% עד יוני 2022; "שום מדינה לא תוכל לחזור לחיים נורמליים עד שכל המדינות האחרות לא יביסו את הנגיף"

יש להשקיע 50 מיליארד דולר כדי להבטיח חלוקה מהירה יותר של החיסונים לקורונה - דבר שעשוי להניב בסופו של דבר רווח של 9 טריליון דולר לכלכלה העולמית, כך לפי קרן המטבע הבינלאומית.


הקרן קראה היום לחסן לפחות 40% מאוכלוסיית העולם עד סוף השנה, ולפחות 60% עד יוני 2022. נכון להיום, רק 9.5% מהאוכלוסייה בעולם קיבלו לפחות מנה אחת של חיסון.
"שום מדינה לא תוכל לחזור לחיים נורמליים עד שכל המדינות האחרות לא יביסו את הקורונה", כתבה הקרן בדו"ח חדש.

1 צפייה בגלריה
חיסון של חברת סינופארם הסינית 7.5.21
חיסון של חברת סינופארם הסינית 7.5.21
חיסון לקורונה של חברת סינופארם הסינית
(רויטרס)


לדברי הקרן, כדי לנצח את המגפה, יש להשקיע 50 מיליארד דולר נוספים - סכום שיביא להגדלת שיעור המחוסנים במסגרת תוכנית COVAX ל-30%, לעלייה בהיקף הבדיקות ולהגדלת ייצור החיסונים. COVAX היא תוכנית בינלאומית, בהובלת ארגון הבריאות העולמי, המבקשת להבטיח חלוקה שוויונית של חיסונים.
לפי הקרן, 35 מיליארד דולר מהסכום יכולים להגיע מתורמים - פרטיים או ארגונים ציבוריים, והשאר מממשלות וסוכנויות בינלאומיות. עוד אומרים שם כי יש כיום לפחות 15 מיליארד דולר פנויים של בנקים לפיתוח, ובהם הבנק העולמי והבנק לפיתוח אסיה. גם קרן המטבע עצמה יכולה לסייע למדינות המתקשות במימון החיסונים.
באפריל הודיעה הקרן כי הכלכלה הגלובלית צפויה לצמוח ב-6% השנה, וב-4.4% ב-2022.
היום נערכה ועידה וירטואלית של מנהיגי 20 הכלכלות הגדולות בעולם, ובה הם דנו בדרכים לשתף פעולה במאבק במגפה.