סגור

התובע הכללי של וושינגטון DC תובע את אמזון: "מונעת ירידות מחירים באופן בלתי חוקי"

על פי תביעת ההגבלים העסקיים שהוגשה לבית המשפט העליון של וושינגטון DC, ענקית הסחר המקוון מונעת מקמעונאים שמשתמשים בפלטפורמה שלה להציע את מוצריהם במחירים נמוכים יותר בפלטפורמות אחרות


התובע הכללי של וושינגטון DC קארל ראסין הודיע היום על החלטתו לתבוע את אמזון בטענה להפרת חוקי הגבלים עסקיים. לדבריו, הפרקטיקות העסקיות של החברה כוללות ניפוח מחירים באופן בלתי חוקי ודיכוי מכוון של חדשנות.
על פי התביעה, שהוגשה לבית המשפט העליון של DC, ענקית הסחר המקוון פועלת כמונופול בכך שהיא מונעת מקמעונאים שמשתמשים בפלטפורמה שלה, להציע את מוצריהם במחירים נמוכים יותר בפלטפורמות אחרות.
1 צפייה בגלריה
לוגו אמזון
לוגו אמזון
אמזון. טענות להפרת חוקי הגבלים עסקיים, ניפוח מחירים ומונופוליסטיות
(רויטרס)
לדבריו, החוזים שעליה חותמת החברה מול הקמעונאים שמשתמשים בשירותיה יוצרים "מחיר מינימום גבוה לרוחב כל תחום הקמעונאות המקוונת" ופוגעים גם בצרכנים וגם במוכרים שמתמשים בפלטפורמה של אמזון. "הם פוגעים בתחרות, בחדשנות ובבחירה החופשית", קובע ראסין.
על פי התביעה, אמזון דורשת ממוכרים שרוצים למכור את מוצריהם דרך הפלטפורמה שלה, לחתום על חוזה שעד 2019 כלל סעיף שכונה "הוראת הבדלי מחירים". הסעיף אסר על קמעונאים להציע את מוצריהם בפלטפורמות של מתחרות במחיר נמוך יותר מזה שבו הם נמכרים באמזון.
אמזון הסירה את הפסקה הזאת במרץ 2019, על רקע טענות להפרת חוקי הגבלים עסקיים. התביעה הנוכחית מגיעה מספר חודשים לאחר שסוכנויות פדרליות ומקומיות בארה"ב הגישו שתי תביעות הגבלים עסקיים - נגד גוגל ופייסבוק – שהתובעות בהן הן קואליציות של מדינות שהגישו אותן במשותף. זאת לעומת התביעה הנוכחית שהוגשה רק על ידי משרדו של ראסין.