סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

אמזון: 100 אלף דולר עבור מידע על חבלי תלייה במחסן החברה

ענקית המסחר המקוון עצרה בניית מחסן חדש בקונטיקט לאחר שבמקום נמצאו לא פחות משבעה חבלי תלייה, באזורים שבהם אין מצלמות אבטחה; "מאוד מוטרדים מהתקריות"

אמזון עצרה בנייה של מחסן חדש בווינדזור בקונטיקט לאחר ששבעה חבלי תלייה נמצאו באתר בחודש האחרון, וזאת עד הצבת אמצעי אבטחה במקום.


אמזון מסרה שהיא "מאוד מוטרדת מהתקריות" והציעה פרס של 100 אלף דולר למי שימסור מידע על חבלי התלייה, שהראשון בהם התגלה ב-27 באפריל. החבל עם הלולאה הוא סמל להוצאות להורג לא חוקיות, או לינצ'ים, בעיקר של תושבים שחורים, שהיו נפוצים בארצות הברית במאות ה-19 ותחילת ה-20.

1 צפייה בגלריה
חבילות אמזון חבילה קניות און ליין 2
חבילות אמזון חבילה קניות און ליין 2
אמזון (צילום ארכיון)
(צילום: איי פי)

דוברת אמזון קלי נאנטל מסרה: "אנו ממשיכים להיות מאוד מוטרדים מהתקריות באתר הבנייה שלנו בווינדזור, והורינו לסגור את האתר עד שיוצבו בו אמצעי ביטחון מספיקים. אין מקום לשנאה, לגזענות ולאפליה בחברה שלנו, ובוודאי שלא נסבול זאת באמזון – בין אם באתר בנייה או באתר פעיל".
היא הוסיפה שהחברה עובדת עם העירייה והמשטרה המקומיות בנושא.
משטרת וינדזור מסרה שהחבל הראשון התגלה כשהוא קשור לקורת פלדה בבניין ב-27 באפריל, לפני שחמישה נוספים נמצאו במספר מקומות שונים יומיים מאוחר יותר. עבודת הבנייה המשיכה עד שנמצא החבל השביעי ביום רביעי שעבר. החבלים נתלו באזורים שבהם אין מצלמות אבטחה. מאות עובדי בנייה שמועסקים על ידי מספר חברות עבדו באתר.
אמזון הגדילה את הפרס מ-50 אלף דולר ל-100 אלף דולר בימים האחרונים. אך נשיא הסניף המקומי של NAACP (הארגון הלאומי לקידום לא לבנים), סקוט אסדייל, אמר שהוא מאוכזב מתגובת החברה עד כה. "ביקשנו להיכנס לאתר, לדבר עם אנשים כדי לוודא שהם בטוחים, אך טרם נתנו לנו להיכנס אליו", הוא אמר. "חיוני שנוכל לוודא שמי שעובד שם אינו בסכנה".
ה-FBI מסייע למשטרה המקומית בחקירה.