סגור

טוטאל רוצה להפוך לירוקה יותר ומשנה את שמה

ענקית האנרגיה הצרפתית ממתגת את עצמה מחדש תחת השם טוטאל אנרג'יס ותעביר חלק מהעסקים שלה לתחום של מקורות אנרגיה מתחדשים - כך החליטו בעלי המניות שלה; היעד: אפס פליטות פחמן עד שנת 2050

ענקית הנפט והגז הצרפתית טוטאל תמתג את עצמה מחדש תחת השם טוטאל אנרג'יס (TotalEnergies) ותעביר חלק מהעסקים שלה לתחום של מקורות אנרגיה מתחדשים. 90% מבעלי המניות הצביעו בעד המהלך ואישרו את היעדים הסביבתיים שהציבה החברה, ומיעוט מהמצביעים אף סבר שהצעדים הללו אינם מרחיקי לכת דיים. "אנחנו רוצים להפוך למעין מובילים בתחום האנרגיה הירוקה", הגיב המנכ"ל פטריק פויאן.


לחץ רב מופעל על חברות האנרגיה הגדולות להתאים את העסקים לעולם של פליטה נמוכה יותר של פחמן. כך למשל השבוע הודחו שני דירקטורים מהדירקטוריון של אקסון כחלק מהמאמצים להפוך את החברה לירוקה יותר, ובית המשפט בהולנד הורה לחברת רויאל דאטש של להאיץ את קצב הפחתת הפליטה.

1 צפייה בגלריה
טוטאל חברת אנרגיה צרפת
טוטאל חברת אנרגיה צרפת
משאית של טוטאל
(צילום: רויטרס)
טוטאל, יצרנית הנפט והגז הרביעית בגודלה בעולם שבבעלות פרטית, הציבה יעד להגיע לאפס פליטת פחמן עד 2050, בין השאר על ידי הגדלת ההשקעה בפרויקטים סולאריים ושל אנרגיית רוח.
פויאן הכריז על המיתוג מחדש כבר בפברואר, אז טען כי השם החדש מסמל את "המחויבות החדשה של טוטאל להיות מובילה בעולם עם יותר אנרגיות ופחות פליטות". עוד הוסיף כי החברה תצטרך לעבור "טרנספורמציה אמיתית" כדי לעמוד ביעד אפס פליטת פחמן עד 2050.
מוקדם יותר החודש הזהירה סוכנות האנרגיה העולמית (IEA) כי יש להפחית את ייצור הדלקים המאובנים בקצב מהיר יותר מכפי שהחברות מתכננות. בסוכנות טענו כי אסור שיהיו השקעות חדשות בפרויקטים של דלקים מאובנים לאחר סוף השנה, זאת אם העולם רוצה להגיע לאפס פליטות פחמן עד אמצע המאה הנוכחית.