סגור
משבר אקלים

ביידן הזמין 40 מנהיגים מהעולם, בהם פוטין ונתניהו, לוועידת אקלים

הבית הלבן הודיע שהפסגה תתקיים ב-22 וב-23 באפריל באופן וירטואלי. פרט לפוטין ונתניהו הוזמנו לפסגה גם מנהיגי סין, הודו, ברזיל, בריטניה, גרמניה, טורקיה, סעודיה ואיחוד האמירויות. בנוסף הוזמנו מנהיגי איי מרשל ואנטיגואה וברבודה - מדינות איים שעלולות להיפגע קשות מעליית גובה פני הים, כתוצאה מהתחממות כדור הארץ

נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, הזמין 40 מנהיגים מרחבי העולם, כולל ראש הממשלה בנימין נתניהו, לפסגת אקלים וירטואלית שתתקיים ב-22 וב-23 באפריל. כך הודיע הערב (יום ו') הבית הלבן. בהודעת הבית הלבן נכתב כי הפסגה תתקיים באופן וירטואלי ביום כדור הארץ וביום שאחריו.
פרט לנתניהו הוזמנו לפסגה גם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, נשיא סין שי ג'ינפינג, ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו, ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו, נשיא צרפת עמנואל מקרון, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, ראש ממשלה הודו נרנדרה מודי, ראש ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן, סלמאן, מלך סעודיה, נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן ונשיא איחוד האמירויות ח'ליפה בן זאיד אאל נהיאן.
1 צפייה בגלריה
פסגת ארה"ב וסין באלסקה ג'ו ביידן
פסגת ארה"ב וסין באלסקה ג'ו ביידן
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן
(צילום: איי פי)
בנוסף הוזמנו מנהיגי מדינות קטנות כמו אלו של איי מרשל, ואנטיגואה וברבודה - מדינות איים שעלולות להיפגע קשות מעליית גובה פני הים, שנגרם כתוצאה מהתחממות כדור הארץ.
בהודעת הבית הלבן נכתב כי "בזנים האחרונות מדענים מדגישים את הצורך להגביל את ההתחממות הגלובלית ל-1.5 מעלות צלזיוס על מנת למנוע את ההשפעות הגרועות ביותר של שינויי האקלים. המטרה המרכזית של הפסגה בבית הלבן וגם של ועידת האקלים שתתקיים בנובמבר בגלזגו היא לזרז את המאמצים על מנת להשיג את המטרה". עוד נכתב בהודעת הבית הלבן כי בפסגה יוצגו דרכים לעידוד קידום טכנולוגיות חדשניות ולסיוע למדינות חלשות להתמודד עם השפעות שינוי האקלים.