סגור
חיפוש

הונג קונג: "לא נמצאו בעיות מערכתיות בכל הנוגע לאריזות החיסונים של ביונטק"

ביום רביעי השבוע עצרו הונג קונג ומקאו את השימוש בחיסון שפיתחה ביונטק בעקבות חשד לפגמים באריזה; כעת הודיעה הממשלה כי החקירה שערכה החברה הגרמנית לא שוללת שהפגמים נגרמו עקב "תנאים סביבתיים במהלך שינוע החיסונים", וכי הבעיה לא היתה קשורה למתקני הקירור


ממשלת הונג קונג הודיעה כי חקירה ראשונית שערכו ביונטק הגרמנית ופוסון אינדסטריאל המקומית לגבי חיסון הקורונה שפיתחה הראשונה, לא מצאה "בעיות מערכתיות בולטות לעין" בהליך האריזה.


ביום רביעי השבוע עצרו הונג קונג ומקאו את השימוש בחיסון שפיתחה ביונטק בעקבות פגמים באריזה - מהלך שגרם לבלבול רב במרכזי חיסון בעיר.
הפסקת השימוש בחיסון הגיעה בעוד קצב החיסונים בעיר האסייתית מקרטע, עקב האמון המועט שיש לתושבים בחיסון של סינובק הסינית, וחשש מתופעות לוואי .

1 צפייה בגלריה
חיסון קורונה פייזר קנדה
חיסון קורונה פייזר קנדה
חיסון קורונה
(צילום: בלומברג )

בהצהרה שפורסמה אתמול בערב הודיעה ממשלת הונג קונג שהחקירה לא שוללת שהפגמים נגרמו עקב "תנאים סביבתיים במהלך שינוע החיסונים", שהבעיה לא היתה קשורה למתקני הקירור והניהול הלוגיסטי של החיסון, ושבדיקה רנדומלית של מבחנות שהועברו להונג קונג לא מצאה כל בעיית דליפה, לדבריה.
פוסון וביונטק סבורות שהחיסונים בטוחים לשימוש ושאנשים שקיבלו אותם "לא צריכים לדאוג", כך לפי הממשלה. החלק הנותר של החקירה יתמקד ב"וידוא שלמות המאפיינים הפעילים במשלוחי החיסונים הרלוונטיים, ובטיחות השימוש בהם".
ממשלת הונג קונג ציינה כי היא פועלת יחד עם פוסון וביונטק כדי להשלים את החקירה תוך שבוע, כדי לאפשר את המשך הפצת החיסונים לציבור. העיר החלה לחסן את תושביה בחיסוני סינובק בפברואר, והחלה להציע את החיסון של ביונטק במרץ. החיסון של ביונטק מופץ בהונג קונג ומקאו באמצעות שותפות עם פוסון פארמה. מחוץ לסין, החיסון מופץ בשיתוף פייזר.