סגור

הונג קונג: ממתינים לבדיקת הפגמים באריזת החיסון של פייזר וביונטק

ביום רביעי השבוע הקפיאו הונג קונג ומקאו את השימוש בחיסון בעקבות פגמים באריזה באחד המשלוחים. לפי העיתון סאות' צ'יינה מורנינג פוסט, התוצאות הראשוניות של הבדיקה צפויות בתחילת השבוע

ביום רביעי השבוע עצרו הונג קונג ומקאו את השימוש בחיסונים של פייזר וביונטק בעקבות פגמים באריזה - מהלך שגרם לבלבול רב במרכזי חיסון בעיר.


היום (שבת) דווח בעיתון הסאות' צ'יינה מורנינג פוסט, שבהונג קונג מצפים לממצאים הראשוניים של חקירה שעוסקת בפגמי האריזה כבר בתחילת השבוע.
העיתון ציטט את שר השירות האזרחי, פטריק ניפ. ניפ אמר שביקש באופן אישי מההנהלה הבכירה של חברת פוסון פארמה הסינית לשלוח משלוח חדש של חיסונים להונג קונג, אם יתגלו בעיות בטיחות במשלוחים הקיימים.

1 צפייה בגלריה
חיסון פייזר סלובקיה משלוח ראשון של חיסונים הגיע למדינה
חיסון פייזר סלובקיה משלוח ראשון של חיסונים הגיע למדינה
משלוח של חיסוני פייזר וביונטק מגיע לסלובקיה (ארכיון)
(צילום: אי פי איי)

החיסון של פייזר וביונטק מופץ בהונג קונג ובמקאו באמצעות שותפות עם פוסון פארמה. ביונטק ופייזר הן האחראיות לאספקת החיסונים מחוץ לסין.
ב-24 במרץ (יום רביעי השבוע) הודיעה ביונטק שהחליטה להפסיק את השימוש במשלוח המדובר עד שתושלם החקירה כאמצעי זהירות, ושהחקירה אינה עוסקת במשלוחים אחרים כלשהם.
מחוסנים אמורים לקבל את זריקת החיזוק שלהם באמצע אפריל, כך אמר ניפ. "ניתן עדיפות לאלה שזקוקים למנת החיסון השנייה, לאחר שמתן החיסונים של פייזר וביונטק יחזור למסלול", נכתב בעיתון.