סגור

מקנזי סקוט, גרושתו של בזוס, תרמה עוד 2.7 מיליארד דולר לקרנות צדקה

סקוט, האשה העשירה בעולם, בחרה 286 ארגונים שפועלים בנושאי חוסר שוויון גזעי, אמנות וחינוך. מקנזי כתבה שהיא רוצה לתת את הכסף לאלו ש"קופחו כלכלית וזכו להתעלמות באופן שיטתי". בדצמבר האחרון חשפה כי תרמה כבר יותר מ-4 מיליארד דולר לארגונים שונים

המיליארדרית וגרושתו של מייסד אמזון ג'ף בזוס, מקנזי סקוט, תרמה סכום נוסף של 2.7 מיליארד דולר לשלל קרנות צדקה. סקוט כתבה בבלוג שהיא רוצה לתת את הכסף לאלו ש"קופחו כלכלית וזכו להתעלמות באופן שיטתי". היא כתבה שבחרה 286 ארגונים שפועלים בנושאי חוסר השוויון הגזעי, האמנות והחינוך.

1 צפייה בגלריה
מקנזי בזוס גרושתו של ג'ף בזוס פילנטרופיה
מקנזי בזוס גרושתו של ג'ף בזוס פילנטרופיה
מקנזי סקוט
(צילום: EPA)
סקוט היא האשה העשירה בעולם. חלק גדול מהונה הגיע מגירושיה מג'ף בזוס ב-2019, אשר נחשב היום לאיש העשיר בעולם. כחלק מהסכם הגירושין, קיבלה סקוט 4% ממניות אמזון, לאחר שעזרה לבזוס להקים את החברה ב-1994. סקוט העלתה מאז הגירושין פוסטים לגבי תרומותיה, כמו למשל בדצמבר האחרון, אז חשפה שתרמה יותר מארבעה מיליארד דולר תוך ארבעה חודשים לארגוני צדקה בניהול נשים, בנקי מזון ואקדמיות שמקדמות שחורים. למרות גודל תרומותיה, היא עדיין נמצאת במקום ה-22 ברשימת עשירי העולם, עם הון של 59.5 מיליארד דולר, על פי פורבס.
בפוסט האחרון שהעלתה אתמול, היא שוב כתבה שהיא רוצה להפיץ את העושר שלה, לאחר שעבדה עם קבוצת חוקרים ועם בעלה החדש – המורה למדעים דן ג'ווט, כדי לבחור את מקבלי התרומות. "במאמץ שלנו, אנו מונחים ע"י האמונה הצנועה שיהיה טוב יותר אם ההון הלא פרופורציונלי לא יהיה מרוכז במספר קטן של ידיים, ושהפתרונות הטובים ביותר יומצאו וייושמו ע"י אחרים".
בין הארגונים להם תרמה נמצאים כאלה העובדים על "גישור הפערים" בין דתות, כמו גם מוסדות השכלה שונים. ב-2019 היא חתמה על מסמך ה-Giving Pledge, בו הבטיחה לתרום את רוב הונה. ה-Giving Pledge היא התחייבות של האנשים העשירים ביותר בעולם ומשפחותיהם להחזיר את רוב הונם חזרה לחברה. היא הומצאה ע"י ביל ומלינדה גייטס ווורן באפט ב-2010, וחותמים נוספים עליה כוללים את יוצר מלחמת הכוכבים ג'ורג' לוקאס. בזוס טרם חתם על ההתחייבות, אם כי גייטס חתם עליה במרץ, וכתב אז: "למזלי אני נשוי לאחד האנשים הכי נדיבים שאני מכיר, ואני מצטרף אליה להתחייבות להעביר הון רב שישרת אחרים".