סגור
חיפוש

גם זו דרך להתעשר? השיטה המקורית של אוהיו לעידוד ההתחסנות לקורונה

מדינת אוהיו שבארה"ב תחלק פרס כספי של מיליון דולר לחמישה אנשים שיתחסנו נגד קורונה, זאת במסגרת הגרלת לוטו שהושקה במטרה לעודד את ההתחסנות. מי זכאי להשתתף בהגרלה?

מדינת אוהיו שבארה"ב תחלק פרס כספי של מיליון דולר לחמישה אנשים שיתחסנו נגד קורונה, זאת במסגרת הגרלת לוטו שהושקה במטרה לעודד את ההתחסנות.
מושל אוהיו מייק דווין אמר כי רק אזרחים בוגרים שקיבלו לפחות מנה אחת של החיסונים יהיו זכאים להשתתף בהגרלה. המועד של חמש ההגרלות השבועיות המתוכננות ייחשף ב-26 במאי, הוסיף. לדבריו, המימון להגרלות יגיע מקרנות הסיוע הפדראליות לקורונה. עד כה חוסנו בארה"ב 58.7% מהאוכלוסייה הבוגרת, זאת בעוד שנדבקו במדינה מעל 32 מיליון אנשים – הנתון הגבוה ביותר בעולם. נשיא ארה"ב ג'ו ביידן הציב יעד לחסן 70% מהאוכלוסיה הבוגרת עד ה-4 ביולי – יום העצמאות האמריקאי.
1 צפייה בגלריה
חיסון קורונה ג'ו ביידן 11 ינואר 2021
חיסון קורונה ג'ו ביידן 11 ינואר 2021
ג'ו ביידן מתחסן לקורונה
(צילום: איי פי )
אולם, בשבועות האחרונים נרשמה ירידה עקבית במספר המתחסנים ברחבי ארה"ב. ברשויות הבריאות מעריכים כי הסיבה לכך היא הססנות כלפי החיסון בקרב חלקים מהאוכלוסיה. בניסיון לשכנע את המתלבטים הוצעו שלל הטבות ופינוקים במדינות השונות, כולל בירה ודונאטס בחינם, כרטיסים לאירועי ספורט ופרסים כספיים.
"אני יודע שיש שיגידו, דווין, השתגעת לגמרי", כתב המושל בציוץ שבו הכריז על ההגרלות. "הרעיון הזה שלך של הגרלות במיליוני דולרים הוא בזבוז של כסף. אבל למען האמת הבזבוז האמיתי בשלב זה במגפה, כשהחיסונים זמינים לכל מי שרוצה, הוא אנשים שימותו מקורונה".
באוהיו יקיימו גם הגרלה למחוסנים מתחת לגיל 18, אך במקרה הזה הפרס לא יהיה בצורת כסף אלא הם יזכו במלגה מלאה לארבע שנים לאחת מהאוניברסיטאות במדינה. מאגר השמות שיכנסו להגרלה יילקח ממרשם הבוחרים, כך לפי דווין.
דחיפה נוספת למאמץ ההתחסנות התקבלה אמש לאחר שהמרכז לפיקוח על מחלות ומניעתן (CDC) העניק אור ירוק לשימוש בחיסון שפיתחו פייזר ובינטק לבני נוער בגילאים 12-15.