סגור
מתוך המופע מומו של להקת בת שבע פנאי
מתוך המופע מומו של להקת בת שבע (צילום: אסקף)

מנצלים את הפסקת האש להפוגה תרבותית

הבארבי חוזר עם מופעי הפתעה, באופרה מעלים זמר עברי ובבית ליסין מחזאות ישראלית. מוסדות התרבות מנצלים את הפסקת האש לחזרה לשגרה

התזמורת הפילהרמונית הישראלית חזרה בצל המלחמה ופתחה את העונה אתמול עם קונצרט ראשון בסדרת "הפילהרמונית לילדים". בנוסף, תקיים סדרת קונצרטים עם המנצח האורח אלכסנדר בלוך והקלרניתנית שרון קם, יצירות מאת דביסי, וובר וברהמס, בהיכל התרבות תל אביב, ירושלים וחיפה. משפחות מעוטף עזה וצפון הארץ שפונו מבתיהן מוזמנות ללא תשלום.
להקת המחול בת שבע חוזרת היום לבמה עם היצירה הנפלאה "מומו" של אוהד נהרין, שתחושות העצב והיופי שהיא מעוררת יכולות להשתלב באוירה הנוכחית אך גם לספק שעה וחצי של בריחה והתמסרות לאמנות המחול. הפסקול כולל ברובו יצירות מהאלבום Landfall של לורי אנדרסון עם רביעיית קרונוס, שהיא מהרכבי המוזיקה הקלאסית החדשה המובילים בעולם.
2 צפייה בגלריה
מתוך הסרט שלוש נשימות עמוקות של יהב וינר ז"ל ו שי לי עטרי אישתו פנאי
מתוך הסרט שלוש נשימות עמוקות של יהב וינר ז"ל ו שי לי עטרי אישתו פנאי
“שלוש נשימות עמוקות"של יהב וינר
(צילום: בן פלד)
האופרה הישראלית מעלה מחר את "שיר ישראלי", מופע המוקדש לקלאסיקה של הזמר העברי לדורותיו, מ"היו לילות" ו"פרח הלילך" ועד ל"בארץ אהבתי" ו"אין לי ארץ אחרת", בביצוע סולניות האופרה ותזמורת סימפונט רעננה בניצוחו וניהולו המוזיקלי של דוד זבה.
פסטיבל "פותחים במה" למחזאות ישראלית של תיאטרון בית ליסין יתקיים בתחילת דצמבר. הוא יכלול שש קריאות מבוימות שחלק מהן יפותח בהמשך להצגות שיעלו בתיאטרון. השנה מתמקד הפסטיבל בקומדיות. בין הכותבים התסריטאים עופר סקר ("אורי ואלה"), שירה פורת ("מעילה"), חן רוטמן ואושרית סרוסי ("זאת וזאתי"), ובין השחקנים: דנה פרידר, אגם רודברג, לירית בלבן, יונה אליאן וטוביה צפיר.
הבארבי חוזר לפעילות השבוע עם "תקווה גדולה הלילה", מופע שנוצר לרגל המצב. שמות האמנים המשתתפים ייחשפו רק בעת האירוע. ב־30.11 יופיע עמיר לב במופע אקוסטי.
2 צפייה בגלריה
הזמר אריק אינשטיין פנאי
הזמר אריק אינשטיין פנאי
פודקאסט חדש על אריק איינשטיין
(צילום: יעקוב אגור מתוך אוסף אגור)
"כותבים ומציירים ילדים", מוזיאון הילדים הישראלי בחולון מזמין מבוגרים וצעירים לשלוח מכתבים וציורים למען הילדים החטופים שיפורסמו ברשתות החברתיות של המוזיאון ובהמשך אף יוצגו בו.
הבמאי והמחזאי אילן חצור יחד עם אנסמבל תיאטרון "פעמיים כי טוב" מפרדס חנה, מעלים הצגות קצרות להורים, ילדים וילדות מפונים בני 12-4, ללא תשלום. בין ההצגות: "טרופותי", "אבא עושה בושות", "האביר, הנסיכה, הדרקון הנורא". לתיאום: 050-6939223 נטלי.
"בריכה עירונית", תערוכה קבוצתית בהשראת ספרה השני של אדווה בולה באותו השם שאוצרת מיכל קרסני, נפתחה בגלריית ארטורה בקמפוס רופין, עמק חפר. בין המשתתפים: אבשלום פולק, אווה אבידר ועידו מרקוס.
סינמטק תל אביב העלה לצפייה אונליין שלושה סרטים קצרים של יהב וינר ז"ל ושי־לי עטרי אשתו, לזכרו של יהב שנרצח בשבת 7 באוקטובר בביתו בקיבוץ כפר עזה. בין הסרטים: "נעורים", בהשראת סיפורה האישי של עטרי שעברה תאונה קשה, "קבר אינדיאני" ו"שלוש נשימות עמוקות", שניהם של וינר. ההכנסות יועברו לטובת המשפחה להנצחת יצירותיו.
כאן 88 הסכתים מציינים עשור למותו של אריק איינשטיין עם "רגל פה רגל שם" שצולל לדמותו האיקונית. הפודקאסט כולל ארבעה פרקים, מילדותו בתל אביב ועד מותו הפתאומי ב־2013, ויכלול כמובן גם משיריו הנפלאים. כתיבה והגשה: תומר קריב.