סגור
מרק נופלר מארק נופלר גיטריסט סולן דייר סטרייטס
מארק נופלר. "אני מאחל לכם זמנים טובים רבים עם החברות הוותיקות האלה שלי" (צילום: RAUL SANCHIDRIAN/EPA/)

"רומן של 60 שנה": מארק נופלר מוכר את אוסף (120) הגיטרות שלו

המכירה הפומבית תיערך בכריסטי'ס בלונדון ב-31 בינואר. חלק מההכנסות ייתרמו לצלב האדום. נופלר, סולן וגיטריסט להקת דייר סטרייטס אמר: "אהיה עצוב להיפרד מהן, אך היו לנו זמנים טובים ביחד ואני לא יכול לנגן על כולן"

הגיטריסט הבריטי ומי שעמד בראש להקת דייר סטרייטס, מארק נופלר, מציע למכירה פומבית 120 מהגיטרות שלו. המכירה של הגיטרות שאותן מכנה נופלר "חברות ותיקות" ושל מגברים תיערך בכריסטי'ס בלונדון ב-31 בינואר.
נופלר (74) אחראי ללהיטים כמו "Sultans of Swing" ו-"Money for Nothing". הגיטרות קרוב לוודאי שיימכרו בטווח רחב של מחירים, כשלפי ההערכות המחיר לגיטרה חשמלית-אקוסטית יעמוד על 300 פאונד, ואילו גיטרת גיבסון לס פול סטנדרטית מ-1959 עם גימור בצבע אדום תימכר בסביבות 500 אלף פאונד. כמו כן, גיטרת לס פול מ-1983 שעליה ניגן נופלר באלבום "Brothers in Arms" של הדייר סטרייטס מ-1985 ובהופעת לייב אייד המפורסמת מוערכת במחיר של 15-10 אלף פאונד.
באתר יורוניוז דיווחו כי רבע מההכנסות מהמכירות ייתרמו לארגון הצלב האדום הבריטי ולארגוני צדקה נוספים. נופלר מסר בהצהרה כי האוסף הוא התוצר של "סיפור אהבה" של 60 שנה עם הגיטרות, אך הוסיף כי הגיע הזמן להיפרד "מחלק מבני הלוויה האהובים הללו של שישה מיתרים".
"אני בטוח אהיה עצוב להיפרד מהן, אך היו לנו זמנים טובים ביחד ואני לא יכול לנגן על כולן", אמר נופלר. "לנגנים, המעריצים והאספנים אני מאחל לכם זמנים טובים רבים עם החברות הוותיקות האלה שלי". הגיטרות יוצגו לציבור לפני המכירה בתאריכים 13-9 בדצמבר בחדר התצוגה של כריסטי'ס בניו יורק, ובמטה בלונדון בתאריכים 30-19 בינואר.