סגור

הרוקסטאר של הקלאסיקנים: הכנר אנדרה ריו חוזר לישראל

אחרי גל ביטולים של מופעים בינלאומיים בארץ במהלך הקורונה, נודע כי המלחין האגדי יגיע לשתי הופעות בהיכל מנורה מבטחים, בתאריכים ה-4 וה-5 בנובמבר. במצעד הבילבורד שפורסם לאחרונה זכה ריו בתואר האמן הקלאסי הרווחי ביותר כיום

הרוקסטאר של המוזיקה הקלאסית יגיע שוב לישראל: עולם התרבות בישראל חזר לפעילות לפני מספר שבועות והבוקר נודע על מופע בינלאומי נוסף שיגיע לישראל אחרי גל הביטולים והדחיות עקב הקורונה.

הכנר והמלחין ההולנדי אנדרה ריו יגיע לשתי הופעות בהיכל מנורה מבטחים בתאריכים ה-4 וה-5 בנובמבר. במצעד בילבורד הוכרז ריו לאחרונה כאמן הקלאסי הרווחי ביותר. הפעם האחרונה שריו הופיע בישראל היתה ב-2018, במהלך 4 הופעות שהיו סולד אאוט, מול למעלה מ-30 אלף איש.
1 צפייה בגלריה
אנדרה ריו כנר מלחין
אנדרה ריו כנר מלחין
הכנר והמלחין אנדרה ריו
(צילום: André Rieu Productions)

בשמונה קונצרטים שערך בינואר 2020 הרוויח ריו 6 מיליון דולר. השיא היה בקונצרט שערך באמסטרדם, אליו נמכרו 11.5 אלף כרטיסים והוא הרוויח סכום של 1.2 מיליון דולר. סרטוני היוטיוב שלו חצו את קו המיליארד צפיות ולמעלה מ-8 מיליון עוקבים.
ריו הנגיש את המוזיקה הקלאסית למיליונים ברחבי העולם והפך את הוואלס לסנסציה בינלאומית. הופעותיו התוססות המלוות בתזמורת ענקית, תלבושות ססגוניות ומסכי וידאו, כוללות קלאסיקות קלות, ואלסים, מוזיקה מסרטים ואופרות וכן שירי פופ, בביצוע תזמורת יוהן שטראוס, התזמורת הפרטית הגדולה בעולם.
עד היום מכר ריו יותר מ־40 מיליון אלבומים. הוא מככב בפסגת מצעדי הפופ באירופה, מרוויח מיליונים מהופעות בכל העולם ומוכיח לכל המבקרים הטוענים כי המופעים שלו קיטשיים, שהם חושבים אחרת מהקהל העצום שפוקד את האולמות והאיצטדיונים.
ריו מסר "ידידי היקרים, אני ממש נרגש להגיע סוף סוף לישראל לשתי הופעות. השנה האחרונה חיזקה את התשוקה שלנו למוזיקה, את הגעגוע לפגוש אתכם, לעלות שוב על הבמה ולהופיע בפניכם. נכון שמגפת הקורונה דחתה את הקונצרטים שלנו בכל העולם אבל אנחנו לא מוותרים. ואתם ישראל זוכים להיות המדינה הראשונה שאנחנו חוזרים אליה . תודה על נאמנותכם וסבלנותכם בבקשה הישארו בריאים. נפגש בהופעה ונחגוג יחד את חזרתנו לחיים".

כרטיסים זמינים רק באתר *8780 leaan.co.il