סגור
פיצה לילה רמת השרון
פיצה לילה (צילום: פיצה לילה רמת השרון)

מרימים בפרברים: פיצה לילה פתחה סניף ברמת השרון

הסניף החדש של הפיצרייה משוק לוינסקי נפתח בבית חד קומתי בו שכנה עד לא מזמן מסעדת אלטער; הפיצות שהזמנו - פפרוני ומרגריטה - היו לעילא ולעילא, וסלט העגבניות היה יצירת מופת קטנה

מגמת ההתפשטות לפריפריה של מסעדות תל אביביות הולכת ומתרחבת. אחרי שסיפרנו כאן על ג'ונז קרית אונו, סניף חדש של פיצה ג'ונז של השף מוטי טיטמן (מלגו ומילבר), הנה עוד פיצרייה סופר אופנתית משוק לוינסקי שעושה עלייה (או ירידה).
מדובר בפיצה לילה הנחשבת כבר שנים לאחת הטובות בתל אביב. קשה לדמיין מקום יותר היפסטרי וצעיר מלילה (Lila). קשה גם מאד להשיג בה שולחן, ולכן הופתעתי כששמעתי על הסניף החדש הממוקם בבית החד קומתי בו שכנה עד לא מזמן מסעדת "אלטער" של השף ענר בן רפאל פורמן (מי שפתח לאחרונה את "תריסר" בנמל תל אביב). הבית בסוקולוב 79 בלב רמת השרון, על הגינה הרחבה שלו, נראה מתאים יותר למסעדת פארם טו טייבל כמו זו שהיתה לפורמן, שגידל ירקות בחצר, והרבה פחות לפיצרייה אופנתית. פסענו אם כן אל לב המאפליה הבורגנית, מתפללים לטוב.

1 צפייה בגלריה
פיצה לילה רמת השרון
פיצה לילה רמת השרון
פיצה לילה. כמה פיצריות עם גינה אתם מכירים?
(צילום: פיצה לילה רמת השרון)

החצר עומדת עדיין על כנה גם אם אינה מגוונת כמו בימי "אלטער", אך גם ככה היא מצליחה לספק לבעליה הנוכחיים שלל עשבי תיבול ועוד טובין, כמו גם לייצר אווירה כפרית מרחיבת דעת גם בלב הרחוב הראשי. איזה כיף. הזמנו בירה קירין יפנית מהחבית במידה חביבה של 250 מ"ל ובמזיגה מושלמת. אני מת על פיצה עם בירה.
פתחנו בשני סלטים: סלט קיסר שהיה בסיסי והגון, וסלט העגבניות שהיה כבר אופרה אחרת. אל עגבניות השרי התלוו סלרי, פלפל חריף, פאן קון טומאט (כלומר בגט קלוי עם ממרח עגבניות) וגבינת מוצרלה טרייה. זה הפך את כל העסק מסתם סלט עגבניות, שהוא בכל מקרה אחד הדברים הכי טובים בעולם, ליצירת מופת קטנה.
עכשיו הגיעו הפיצות. מכיוון שהיינו עם ילדים הזמנו מרגריטה ופפרוני, אבל אין מבחן גדול יותר לפיצרייה מאשר יכולת הביצוע שלה בשתי הפיצות הבסיסיות הללו. ושתיהן היו לעילא ולעילא. בצק דק ונפלא, רוטב עגבניות עשיר, גבינת מוצרלה כמו שצריך ונקניק מעולה בפפרוני. אפילו הבזיליקום שעל המרגריטה היה נהדר.
קינחנו בגלידת פיסטוק רכה סטייל שהיתה טובה מאוד, ובטארט השוקולד על בסיס בצק בייגלה, שלא הצליח לשמור על הרמה הגבוהה שהופגנה עד כה. מילא, שאלה יהיו הצרות שלנו. אני לא בטוח שאתם חייבים לעזוב הכל אם אינכם מתגוררים ברמת השרון ולטוס ללילה. מצד שני, כמה פיצריות עם גינה אתם מכירים?
סלט קיסר ־ 52
סלט עגבניות ־ 62
פיצה מרגריטה - 68
פיצה פפרוני- 82
גלידה פיסטוק - 22
טארט שוקולד – 40
בירה קירין קטנה מהחבית -22
פיצה לילה, סוקולוב 79, רמת השרון