סגור

יפן תתיר 10,000 צופים בכל תחרות באולימפיאדה, אבל רק מקומיים

כבר בחודש מרץ הודיעו המארגנים כי בשל הקורונה, תאסר כניסת מבקרים זרים למשחקים האולימפיים שייערכו בקיץ בטוקיו. כעת הודיעו כי יאפשרו 50% תפוסה במשחקים, או 10,000 צופים, הנמוך מביניהם

מארגני האולימפיאדה ביפן יתירו מקסימום 10,000 צופים או 50% תפוסה – הנמוך בין השניים - באירועי הספורט שייערכו במדינה בקיץ, כך הודיעו המארגנים היום.

הם הזהירו, עם זאת, שהם עדיין עשויים לאסור לגמרי על כניסת צופים אם שיעור ההידבקות בקורונה יחמיר דרמטית לפני פתיחת המשחקים ב-23 ביולי.

2 צפייה בגלריה
טוקיו יפן אולימפיאדה
טוקיו יפן אולימפיאדה
טוקיו עם סמל האולימפיאדה
(EPA)

מוקדם יותר אמר ראש ממשלת יפן יושיהידה סוגה שהוא מעדיף לראות צופים בטריבונות, אך שאם מצב המגפה יחמיר, איסור על כניסת צופים "אפשרי בהחלט". לדבריו, "אני חושב שזה ברור כאשר בראש סדר העדיפויות שלנו נמצאים הבטיחות והביטחון", כך לפי סוכנות הידיעות קיודו.
מושלת טוקיו, יוריקו קויקה, אמרה גם היא שההחלטה להגביל את מספר צופים עשויה להשתנות במידה ושיעור ההדבקה יחמיר דרמטית. המארגנים אסרו על מבקרים זרים להגיע לאולימפיאדה כבר בחודש מרץ.
המגבלות יותירו רוכשי כרטיסים מאוכזבים
ההחלטה לאפשר כניסת מוגבלת של צופים מקומיים שנויה במחלוקת כשלעצמה, בהינתן העובדה שיועציה המדעיים של הממשלה הזהירו בשבוע שעבר שמתן אפשרות לכל אדם להיכנס למתקני הספורט יגדיל את הסיכוי להתפשטות הקוביד 19 ביפן, בה שיעור המחוסנים עודנו נמוך אצל אנשים מתחת לגיל 65.
אך המגבלות יותירו רוכשי כרטיסים רבים מאוכזבים, ויעמידו בפני המארגנים אתגר לוגיסטי של הרגע האחרון בדמות ההחלטה למי לתת להיכנס.

2 צפייה בגלריה
ראש ממשלת יפן החדש יושיהידה סוגה Yoshihide Suga
ראש ממשלת יפן החדש יושיהידה סוגה Yoshihide Suga
ראש ממשלת יפן יושיהידה סוגה
(צילום: בלומברג )

המארגנים אמרו שעד כה מכרו כרטיסים שממלאים ממוצע של 42% מכלל תפוסת המתקנים, אך היחס המדויק כנראה יהיה שונה בכל אחד ממתקני הספורט. הצפי הוא שכמעט כל הכרטיסים לאירועי הפתיחה והנעילה יימכרו, ובתחרויות הריצה והשדה הפופולריות שייערכו באיצטדיון האולימפי, שמכיל 68,000 מקומות - סביר להניח שמגבלת 10,000 הצופים תאכזב רבים.
קבוצה של מומחי בריאות אמרה בשבוע שעבר שהאפשרות הכי פחות מסוכנת והכי רצויה היא איסור כולל על כניסת צופים למשחקים.