סגור

רפאל נדאל הודיע: "לא אשתתף בווימבלדון ובאולימפיאדה"

הטניסאי הספרדי ויתר על שתי התחרויות הגדולות: "הקשבתי לגוף שלי". המדורג שלישי בעולם הוסיף: "המטרה היא להאריך את הקריירה ולהמשיך להתחרות בצמרת העולמית"

רפאל נדאל לא ישתתף בווימבלדון ובמשחקים האולימפיים בטוקיו. הספרדי, שהפסיד בשבוע שעבר בחצי גמר רולאן גארוס לנובאק ג'וקוביץ' הודיע: "זאת אף פעם לא החלטה קלה, אבל הקשבתי לגוף שלי, התייעצתי עם הצוות המקצועי סביבי והגעתי למסקנה שזאת ההחלטה הנכונה".
נדאל הוסיף: "המטרה שלי היא להאריך את הקריירה שלי, להמשיך לעסוק במה שאני אוהב, להתחרות ברמה הגבוהה ביותר ולעמוד ביעדים שהצבתי לעצמי. העובדה שיש רק שבועיים של הפסקה בין רולאן גארוס לווימבלדון, מקשה על הגוף שלי להתאושש, במיוחד אחרי חודשיים של מאמץ משמעותי". לגבי האולימפיאדה: "המשחקים האולימפיים תמיד היו חשובים לי ובעדיפות גבוהה כספורטאי. זכיתי לייצג את המדינה שלי ואפילו להיות נושא הדגל הספרדי".
במהלך הקריירה שלו נדאל זכה ב-20 תארי גראנד סלאם, שניים מהם בווימבלדון (2008 ו-2010), כאשר בשתי ההופעות הקודמות שלו על הדשא בלונדון הוא נעצר בחצי הגמר. הפעם האחרונה בה העפיל לגמר הטורניר הייתה לפני 10 שנים. הוא זכה במדליית זהב אולימפית אחת ב-2008 בבייג'ינג.
1 צפייה בגלריה
רפאל נדאל אחרי ניצחון גמר הרולאן גרוס על נובאק ג'וקוביץ' השתווה לרוג'ר פדרר עם 20 תארים גראנד סלאם
רפאל נדאל אחרי ניצחון גמר הרולאן גרוס על נובאק ג'וקוביץ' השתווה לרוג'ר פדרר עם 20 תארים גראנד סלאם
רפאל נדאל, אחרי ניצחון גמר הרולאן גרוס על נובאק ג'וקוביץ'. השתווה לרוג'ר פדרר עם 20 תארי גראנד סלאם
(צילום: רויטרס)