סגור

יפן: ביטול האולימפיאדה עדיין על הפרק - אם המגפה תחמיר

כך אמר בכיר במפלגת השלטון, כשנותרו עוד פחות ממאה ימים עד לפתיחת האירוע ועל רקע גל רביעי אפשרי במדינה; "אם נראה שבלתי אפשרי לעשות זאת, אז נפסיק חד משמעית"

בכיר במפלגה השלטוןם ביפן, המצוטט ב-CNBC, אמר כי האפשרות לבטל את אולימפיאדת טוקיו עדיין עומדת על הפרק, זאת במידה שמגפת הקורונה תחמיר. נותרו עוד פחות ממאה ימים עד לפתיחת האירוע, ויפן עומדת בפני גל רביעי של המגפה.1 צפייה בגלריה
אולימפיאדה טוקיו 2021 יפן
אולימפיאדה טוקיו 2021 יפן
אולימפיאדה טוקיו
(צילום: רויטרס)
"אם נראה שבלתי אפשרי לעשות זאת, אז נפסיק חד משמעית", אמר טושיהירו ניקאי, מזכ"ל המפלגה הליברל דמוקרטית. ביטול הוא "כמובן" אפשרות, הדגיש. "אם האולימפיאדה תהיה אחראית להתפשטות הנגיף,אז למה זה נחוץ?" הוסיף.
האולימפיאדה – אירוע הספורט הגדול בעולם – כבר נדחתה בשנה בשל הקורונה ותתקיים ללא צופים זרים, וזאת לראשונה בתולדות המשחקים האולימפיים.
יפן מתמודדת כעת עם עלייה במספר הנדבקים, במיוחד בטוקיו, זאת לאחר שהממשלה הכריזה על סיום מצב החירום. כמו כן, באוסאקה דיווחו על שיא במספר הנדבקים היומי.
בממשלה מתכוונים להחיל הגבלות ריחוק חברתי במהלך האולימפיאדה שמתוכננת לצאת לדרך ב-23 ביולי. "אנחנו נקיים את המשחקים בצורה ישימה", אמר טארו קונו, השר שאחראי על חלוקת החיסונים, "זה עלול להיות בלי צופים".
סקרים ביפן מצביעים על תמיכה מועטה בלבד בקיום האולימפיאדה בזמן שמגפה עולמית משתוללת. ביום חמישי פורסמו ביפן מעל 35 אלף ציוצים תחת ההשטאג "לבטל את האולימפיאדה".
בכירים במערכת הבריאות במדינה מביעים חשש שהעלייה בנדבקים תפעיל עומס רב מדי על בתי החולים. בנוסף, היועץ הרפואי הבכיר, שיגרו אומי, הודה כי המגפה נכנסה לגל רביעי בעיקר בשל המוטציות.
ביטול או דחייה של האולימפיאדה קרוב לוודאי שלא יותר יפגעו מדי בכלכלה היפנית, אך תהיה להם השפעה גדולה על סקטור השירותים של טוקיו, כך לפי בכיר בקרן המטבע הבינלאומית.