סגור
פיפא פיפ"א 2023
פיפ"א 2023 ( )

מההישרדות הכלכלית של בארסה ועד כדורגל הנשים בפיפ"א: השבוע שהיה בעסקי הספורט

EA Sports עושה היסטוריה בהודעתה על הוספת ליגות הנשים למשחק פיפ"א 23, מותג הסמארטפונים Oppo נכנס כנותן חסות סיני ראשון בליגת האלופות והאם רפאל נדאל סייע לריאל מדריד להשיג עסקת חסות חדשה? זה השבוע שהיה בעולם עסקי הספורט

סדרת משחקי פיפ"א תכלול לראשונה ליגות נשים בכדורגל

תעשיית הגיימינג ספורט תמיד מציגה תמונת מראה של תחרויות הספורט במציאות. כפי שעולם הכדורגל התעלם מכדורגל נשים עד לאחרונה, כך גם משחקי קונסולה ומחשב לא הכילו ליגות נשים או קבוצות נשים. חברת EA Sports, המייצרת את המשחק הפופולרי פיפ"א, מוסיפה לראשונה את ליגות הכדורגל לנשים האנגלית והצרפתית למשחק פיפ"א 23, שעתיד לצאת בספטמבר השנה. בנוסף, שחקנים ייהנו מעדכון גרסה לקראת מונדיאל 2023 בכדורגל נשים שיתקיים בקיץ, שיכניס את הטורניר למשחק.

קטגוריית חסות חדשה בליגת האלופות: סמארטפונים

ליגת האלופות ידועה בתור תחרות הכדורגל היוקרתית ביותר. משפט זה נכון גם כאשר מדובר בנותני החסות של התחרות, כאשר עד כה רק שישה מותגים בכל מכרז זכויות זוכים לתואר של "נותן חסות גלובלי רשמי". אופ"א הודיעה על הסכם חסות נוסף עם יצרנית הסמארטפונים הסינית Oppo, שתיכנס למועדון הנכסף ותהפוך לנותן החסות הגלובלי הרשמי השביעי. חסות זו מציבה את Oppo כמותג הסיני הראשון אי פעם שנותן חסות לליגת האלופות.

שומרים על העור בעזרת השור

העובדה שרפאל נדאל הוא אוהד ריאל מדריד היא מזמן לא סוד, אבל האם בשקט-בשקט הוא סייע למועדון להשיג עסקת חסות חדשה? הבלאנקוס הודיעו שחברת Cantabria Labs, יצרנית מוצרי קוסמטיקה, תצטרף כנותנת חסות רשמית של המועדון החל מהעונה הקרובה לתקופה של שלוש עונות. בהודעה על החסות מנהלת החברה אמרה כי "דרך שיתוף הפעולה שלנו עם רפאל נדאל ראינו איך ערכי ספורט משתלבים עם ערכי בריאות".

שקיפות וקיימות: מועדון הכדורגל ברנטפורד מציג חולצה לשתי עונות

גלי החום באירופה בשבוע האחרון שוב נתנו לנו תזכורת כמה חשוב נושא משבר האקלים. אחת התעשיות המזהמות היא תעשיית האופנה, עם עודף ייצור לעומת ביקוש. מועדוני כדורגל, יחד עם יצרניות המדים שלהם, מחליפים כל עונה שלושה סטים של מדים. הגישה הזו לא רק מזהמת, אלא גם גורמת לאוהדים לבזבז יותר כסף כל שנה. במועדון הכדורגל ברנטפורד משנים גישה, ומדי החוץ של העונה הקרובה ישמשו את המועדון גם בעונה שאחרי.
ברנטפורד כבר עשתה זאת בעבר עם מדי הבית בשנה האחרונה, שישמשו את המועדון גם השנה, אך מה שמעניין בהודעה הנוכחית הוא השקיפות לאוהדים. החולצה מתייקרת, ובמועדון מדגישים שעליית המחירים נובעת מעליית עלויות הספקים. במועדון גם מדגישים שנותני חסות על החולצה עשויים להשתנות בהתאם להסכמים קיימים במהלך השנתיים.

מסע ההישרדות הכלכלי של ברצלונה ממשיך

אחת השאלות שנשאלות בכל פעם שברצלונה רוכשת שחקן חדש היא איך למועדון יש כסף לבצע רכישה של שחקן על כמו רוברט לבנדובסקי? ובכן, מוכרים עוד זכויות שידור לקרנות השקעות. רק לפני שבועיים הודיעו במועדון על מכירה של 10% מזכויות השידור של משחקי הליגה לקרן ההשקעות Sixth Street, וכעת המועדון מכריז על מכירה של 15% נוספים לאותה הקרן.