סגור

בן אנד ג'ריס מפסיקה את ההתקשרות עם הזכיין בישראל: לא מסכימה יותר למכור גלידה בהתנחלויות

יצרנית הגלידה שבבעלות יוניליוור העולמית הודיעה לזכיינית בישראל שבבעלות איש העסקים אבי זינגר כי לא תחדש את הסכם ההתקשרות עימה בעוד שנה וחצי. הסיבה: סירובה להפסיק למכור את מוצרי בן אנד ג'ריס בהתנחלויות. החברה הישראלית: "פעולה חסרת תקדים מצד יוניליוור, גלידה היא לא חלק מהפוליטיקה"

חברת הגלידות העולמית בן אנד ג'ריס הודיעה היום (ב') כי לא תחדש את הסכם ההתקשרות שלה עם בן אנד ג'ריס ישראל, החברה שמחזיקה בזיכיון לייצור ושיווק הגלידה בארץ.
מאחורי הצעד המפתיע עומד סירובה של הזכיינית הישראלית להיענות לדרישת החברה העולמית להפסיק למכור את הגלידות שלה בהתנחלויות. "למרות שלא נימכר בשטחים הכבושים, נישאר בישראל באמצעות התארגנות שונה", מסרה בן אנד ג'ריס העולמית בהודעה שפרסמה בנושא. "נמסור על כך עדכון כשנהיה מוכנים".
1 צפייה בגלריה
אבי זינגר בעלי זכיינית בן אנד ג'ריס בישראל
אבי זינגר בעלי זכיינית בן אנד ג'ריס בישראל
אבי זינגר בעלי זכיינית בן אנד ג'ריס בישראל
(צפריר אביוב)
בעקבות הודעת החברה העולמית מסרה בן אנד ג'ריס ישראל, הנמצאת בבעלות חברת מוצרים אמריקאיים איכותיים של איש העסקים אבי זינגר: "אנו קוראים לממשלת ישראל ולציבור הצרכנים לא לאפשר להחרים את ישראל. זוהי פעולה חסרת תקדים מצד יוניליוור, הבעלים של בן אנד ג'ריס העולמית. גלידה היא לא חלק מהפוליטיקה. אנו קוראים לישראלים להמשיך לקנות את התוצרת הישראלית המפרנסת מאות עובדים באיזור הדרום".
המאבק של בן אנד ג'ריס על מכירת מוצרים בישראל החל לפני מספר חודשים בעקבות קמפיין של תנועת ה-BDS שקרא להפעיל לחץ על ישראל באמצעות חרם כלכלי.
בנט: "בן אנד ג'ריס החליטה למתג את עצמה כגלידה אנטי ישראלית"
ראש הממשלה, נפתלי בנט, אמר בתגובה להחלטת בן אנד ג׳ריס: "גלידות יש הרבה, מדינה - יש לנו רק אחת. בן אנד ג׳ריס החליטה למתג את עצמה כגלידה אנטי-ישראלית. זו החלטה שגויה מוסרית ואני מאמין שתתברר גם כשגויה עסקית. החרם על ישראל - דמוקרטיה מוקפת איי טרור - משקף אובדן דרך מוחלט. החרם לא עובד ולא יעבוד, ונילחם בו בכל הכח".
מיוניליוור ישראל נמסר בתגובה: "אנו מודעים להחלטת בן אנד ג'ריס ומבקשים להבהיר כי ליוניליוור ישראל אין כל קשר למותג בן אנד ג'ריס בישראל, המנוהל על ידי זכיין ומתחרה של יוניליוור בשוק הגלידות המקומי. ההחלטה של בן אנד ג׳ריס התקבלה על ידי הדירקטוריון העצמאי של בן אנד ג'ריס העולמית. יוניליוור ישראל גאה מאוד בהיסטוריה שלה בישראל ומחויבת לחלוטין לנוכחותה בארץ. החברה מעסיקה כ-2000 עובדים במטה, במערך הלוגיסטי, ובעיקר במפעלים שלנו בערד, עכו, צפת וחיפה ורק בעשור האחרון השקיעה יוניליוור בפעילותה בישראל למעלה ממיליארד שקלים. החברה תמשיך להשקיע באנשיה, במותגיה ובעסקיה בארץ".
ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיב על ההחלטה של בן אנד ג'ריס שלא למכור את הגלידה שלה ביו"ש: "ההתיישבות ביו"ש תהיה קיימת הרבה אחרי שגלידת בן אנד ג'ריס תימס. לא נוותר על שומרון מלכות ישראל הקדומה בשביל גלידה. גם לא על מזבח יהשע או שילה הקדומה בשביל המבורגר של מקדונלדדס.
"תושבי השומרון והארץ הזו יעמדו איתן הרבה אחרי שגלידת בן אנד ג'ריס תימס ותיעלם מהעולם. לא נכנע לאנטישמיות הזו, שמחלחלת גם ליהודים בארה"ב. אני קורא לכל תושבי מדינת ישראל והשומרון, ולכל אוהבי ישראל בעולם, להפסיק לצרוך את הגלידה שמנסה לייצר חרם על ישראל. אנחנו לא נכנע לאיומים לא מצד ארגוני שמאל ולא מצד חברות מסחריות שמוכנות להחרים את ישראל בכדי להתחנף לאנשים מסויימים. אנחנו נמשיך לבנות את השומרון להנות מתרבות מחינוך טוב וגם מגלידה. לאו דווקא של בן אנד ג'ריס".