סגור

ריקול ענק לשטראוס: סלמונלה במפעל השוקולד של עלית

משטראוס נמסר כי בבדיקות שגרתיות שנערכו במפעל שבנוף הגליל התגלו כמה דגימות עם סלמונלה - והוא נסגר עד הודעה חדשה. החברה הודיעה לבורסה כי לאירוע עשויה להיות השפעה מהותית על רווחיותה לשנת 2022

חברת שטראוס הכריזה על ריקול של כלל מוצרי שוקולד עלית, זאת בעקבות גילוי של סלמונלה בקו הייצור במפעל הממתקים והשוקולד שלה בנוף הגליל. המפעל נסגר עד להודעה חדשה. בינתיים רשמה מניית שטראוס ירידה של מעל ל-2% בבורסת ת"א.


משטראוס נמסר כי בבדיקות שגרתיות שנערכו במפעל השוקולד של עלית התגלו מספר דגימות עם סלמונלה. עם גילוי הזיהום, נחסם השוקולד לשימוש, הופסק לאלתר ייצור מוצרי השוקולד השונים במפעל וכן נחסמו להפצה מוצרים שיוצרו בסמיכות אליה. בשטראוס אמרו כי הם פועלים על מנת לאתר את מקור הבעיה ואת היקפה ולתקנה בכדי לשוב לייצר את המוצרים כשכל קווי היצור יהיו בטוחים.
3 צפייה בגלריה
מוצרי עלית באושר עד שוקולד
מוצרי עלית באושר עד שוקולד
מוצרים של עלית
(צילום: אוראל כהן)
שטראוס דיווחה על כך לבורסה והתריעה כי בשלב זה אין ביכולתה להעריך את השפעות האירוע על תוצאותיה, אולם לאירוע עשויה להיות השפעה מהותית על רווחיות החברה לשנת 2022.
מוקדם יותר השנה מצא ה-FDA סלמונלה גם בחומוס שמיוצר במפעל של סברה, שבבעלות משותפת של שטראוס ופפסיקו העולמית. בתחילת החודש אמרו בשטראוס כי הם צופים פגיעה בתוצאות הקבוצה בעקבות האירוע.
חיידק הסלמונלה עלול לגרום למחלת מעיים המתבטאת בחום, שלשול, בחילה, הקאות וכאבי בטן. לאוכולוסיות רגישות החיידק אף עלול לגרום למחלה קשה.

3 צפייה בגלריה
מפעל עלית שטראוס בנצרת עילית נוף הגליל
מפעל עלית שטראוס בנצרת עילית נוף הגליל
מפעל עלית בנוף הגליל
(צילום: גיל נחושתן )
המוצרים לגביהם קיים חשש לזיהום בסלמונלה הם:הצרכנים נקראים שלא לצרוך מוצרים אלו.