סגור

הבנק הדיגיטלי של שעשוע ישנה את השם לוואן זירו

השינוי נעשה מספר חודשים לפני השקת פעילותו ולאחר שבחודש שעבר גייס הבנק 120 מיליון דולר, ממשקיעים בינלאומיים שרכשו פחות מ-5% ממנו, ביניהם הבנק השוויצרי יוליוס בר וענקית הטכנולוגיה Tencent

הבנק הדיגיטלי ישנה את שמו וייקרא וואן זירו (one zero). שינוי השם נעשה של הבנק שהינו בשליטת פרופ' אמנון שעשוע, נעשה מספר חודשים בטרם הושקה פעילותו ללקוחות.


לפי הבנק, רשימת ההמתנה לפתיחת חשבון כוללת היום 60 אלף נרשמים, זאת לאחר קיום פיילוט בחודש מרץ השנה.

2 צפייה בגלריה
גל בר דעה מנכל הבנק הדיגיטלי
גל בר דעה מנכל הבנק הדיגיטלי
גל בר דעה, מנכ"ל הבנק וואן זירו
(צילום: אוראל כהן)

לבנק הדיגיטלי יש כבר רישיון בנקאי מבנק ישראל, יש בו כיום 200 עובדים, הוא חתם על הסכם להנפקת כרטיסי אשראי עם חברת ישראכרט, והצטרף כחבר בורסה בבורסה לני"ע לקראת פעילות שהוא מתכוון להשיק בתחום שוק ההון.
בחודש שעבר גייס הבנק לקראת פעילותו 120 מיליון דולר. עם המשקיעים הבינלאומיים נמנים הבנק השוויצרי יוליוס בר, ענקית הטכנולוגיה Tencent וקבוצת הפיננסים היפנית SBI. המשקיעים המוזכרים רכשו פחות מ-5% מהבנק, זאת מאחר שאחזקה גדולה יותר היתה מצריכה היתר מיוחד של בנק ישראל.
בנוסף לכך המשקיעים לא יזכו לנציגות בדירקטוריון. לשלושת המשקיעים שמובילים את הסבב מצטרפים משקיעים נוספים, ובהם קרן ההשקעות האמריקאית West Cost Equity Partners, קופת הגמל של עובדי האוניברסיטה העברית והקרן הסינגפורית Far east Ventures.

2 צפייה בגלריה
אמנון שעשוע מובילאיי
אמנון שעשוע מובילאיי
אמנון שעשוע
(צילום: יונתן הפנר)