סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

הבנק הדיגיטלי של אמנון שעשוע גייס 120 מיליון דולר

עם המשקיעים הבינלאומיים שהשקיעו בבנק לפי שווי של 320 מיליון דולר נמנים הבנק השוויצרי יוליוס בר, ענקית הטכנולוגיה Tencent וקבוצת הפיננסים היפנית SBI. המשקיעים רכשו פחות מ-5% מהבנק, מאחר שאחזקה גדולה יותר היתה מצריכה היתר מיוחד של בנק ישראל. שעשוע: "הבעת האמון תאיץ את התוכניות האסטרטגיות ארוכות הטווח שלנו"

הבנק הדיגיטלי גייס 120 מיליון דולר ממשקיעים בינלאומיים ומקומיים, לפי שווי של 320 מיליון דולר. "כלכליסט" חשף בחודש מאי כי הבנק, הנמצא בשליטת פרופ' אמנון שעשוע, מנסה לגייס ממשקיעים זרים 100 מיליון דולר, לפי שווי של כמה מאות מיליוני דולרים.
עם המשקיעים הבינלאומיים נמנים הבנק השוויצרי יוליוס בר, ענקית הטכנולוגיה Tencent וקבוצת הפיננסים היפנית SBI. המשקיעים המוזכרים רכשו פחות מ-5% מהבנק, זאת מאחר שאחזקה גדולה יותר היתה מצריכה היתר מיוחד של בנק ישראל. בנוסף לכך המשקיעים לא יזכו לנציגות בדירקטוריון. לשלושת המשקיעים שמובילים את הסבב מצטרפים משקיעים נוספים, ובהם קרן ההשקעות האמריקאית West Cost Equity Partners, קופת הגמל של עובדי האוניברסיטה העברית והקרן הסינגפורית Far east Ventures.
2 צפייה בגלריה
 אמנון שעשוע מייסד ומנכ"ל מובילאיי
 אמנון שעשוע מייסד ומנכ"ל מובילאיי
אמנון שעשוע
(מובילאיי)
את הגיוס מלווה בנק ההשקעות רוטשילד. שעשוע עצמו השקיע בבנק הדיגיטלי עד כה 65 מיליון דולר, והוא יישאר בעל השליטה עם החזקה של מעל ל-50% לאחר הגיוס.
אחרי ההכרזות השונות שנשמעו בשלוש שנים האחרונות אמור הבנק הדיגיטלי לקרום עור וגידים ולהציע שירות בתחילת השנה הבאה. לפי הבנק, רשימת ההמתנה לפתיחת חשבון כוללת היום 60 אלף נרשמים, זאת לאחר קיום פיילוט מחודש מרץ השנה. לבנק הדיגיטלי יש כבר רישיון בנקאי מבנק ישראל, יש בו כיום 140 עובדים, הוא חתם על הסכם להנפקת כרטיסי אשראי עם חברת ישראכרט, והצטרף כחבר בורסה בבורסה לני"ע לקראת פעילות שהוא מתכוון להשיק בתחום שוק ההון.
2 צפייה בגלריה
גל בר דעה מנכל הבנק הדיגיטלי
גל בר דעה מנכל הבנק הדיגיטלי
גל בר דעה, מנכ"ל הבנק הדיגיטלי
(צילום: אוראל כהן)
פרופ' אמנון שעשוע, מייסד הבנק הדיגיטלי: "הבעת האמון של שחקנים בינלאומיים, מהמובילים בעולם, בטכנולוגיה ובחזון של הבנק תאיץ את התוכניות האסטרטגיות ארוכות הטווח שלנו לשנות את פני הבנקאות, תחילה בישראל ובהמשך מעבר לים. אני באמת מאמין שטכנולוגיה מבוססת AI, שכבר משנה חלקים משמעותיים בחיינו, יכולה להוות פתרון לאתגרים הפיננסיים שעמם מתמודדות משפחות רבות ברחבי העולם. אנחנו מודים לשותפים החדשים שלנו על האמון, ומצפים לייצר עמם שיתופי פעולה אסטרטגיים בעתיד".
גל בר דעה, מנכ"ל הבנק הדיגיטלי: "משקי בית, בישראל ובחו"ל, סובלים מהצפה של מידע פיננסי ומורכבות של ניהול הכסף. אנחנו מתרגשים מההשפעה שיכולה להיות לטכנולוגיה שפיתחנו על משקי הבית בישראל, ומצפים לעבוד עם המשקיעים החדשים שלנו כדי להביא אותה לשווקים נוספים בעולם".