סגור

בלעדי
אודי רקנאטי משיב אש: "דרישתו של אביב גלעדי תלושה מהמציאות"

אודי רקנאטי טוען כי בכלל לא ביקש מאביב גלעדי לתווך בעסקה לרכישת 50% מ־RGE: “מביך שהוא לא בקיא בעסקה". גלעדי תובע ממנו מיליון דולר דמי תיווך

הסכסוך בין איש העסקים אודי רקנאטי ובנו, שי רקנאטי, לבין איש העסקים אביב גלעדי שתבע מהשניים דמי תיווך של מיליון דולר, עולה מדרגה. בכתב ההגנה שהגישה משפחת רקנאטי, והגיע לידי “כלכליסט”, האב והבן טוענים כי "נדהמו, ממש כך, לקבל את דרישתו המדומיינת והחצופה, הנטולת כל בסיס של אביב גלעדי... תביעתו תלושה מהמציאות... היעלה על הדעת כי מתווך בעסקה כלשהי, בוודאי בעסקה הנידונה שבה התמורה היתה בסכום עצום של 27 מיליון דולר, לא יידע מה גובה התמורה שסוכמה ושולמה? הבאמת ניתן לתת אמון כלשהו באביב גלעדי שעה שאינו יודע את הפרט החשוב והבסיסי ביותר בעסקה?".
כך, למעשה, טוענים האב והבן כי אחזקותיה של חברת אקסס בחברת RGE נרכשו על ידי רקנאטי ב־27 מיליון דולר, ולא ב־26 מיליון דולר כנטען אין סוף בכתב התביעה על ידי גלעדי.
1 צפייה בגלריה
אודי רקנאטי אביב גלעדי
אודי רקנאטי אביב גלעדי
מימין: אודי רקנאטי ואביב גלעדי בימים טובים יותר. שאלת מיליון הדולר
(צילום: אוראל כהן)
כתב ההגנה הוגש לאחרונה לבית המשפט כתגובה לתביעה בגובה של 3.8 מיליון שקל שהגיש נגדם גלעדי. במסגרת כתב ההגנה טוענים השניים כי מדובר בתובענה קנטרנית. "אביב גלעדי, אשר מציג את עצמו כמתווך בעסקה וכרוח החיה וכמוציא ומביא, כלל אינו בקיא בפרטי העסקה הבסיסיים ביותר באופן מביך", נכתב.
שותפות ארוכת שנים
גלעדי הוא מייסד חברת RGE הפועלת בשוק התקשורת והטלוויזיה הישראלית, ומחזיקה בבעלותה ערוצי טלוויזיה מובילים כמו ערוץ הספורט וערוץ הילדים. בינואר האחרון משפחת אודי רקנאטי השלימה את רכישת 50% ממניות RGE מידי קבוצת אקסס אינדסטריז של איש העסקים לן בלווטניק בתמורה לעשרות מיליוני שקלים. בכך הפכה משפחת רקנאטי למחזיקה הבלעדית בקבוצה, באמצעות חברת נפתלי השקעות שבבעלותה. לאחר מכן פרש גלעדי מתפקידו.
בתביעתו טען גלעדי, באמצעות עו”ד דיבון פרקש, כי הוא היה יו”ר דירקטוריון RGE ושותפם של הרקנאטים בחברה במשך שנים רבות. “לאחר שאביב גלעדי פרש מתפקידו כיו”ר דירקטוריון RGE ומכר את מלוא אחזקותיו בחברה, פעל גלעדי במשך חודשים ארוכים, בשליחות הנתבעים (אודי ושי רקנאטי — ל”ד) ועבורם, על מנת לתווך בינם לבין חברת אקסס אינדסטריז, שהיתה אז בעלת המניות הנוספת בחברה (של איש העסקים לן בלווטניק — ל”ד) , ולסייע לנתבעים בגיבוש עסקה לרכישת חלקה של אקסס בחברה באופן שהנתבעים יחזיקו בבעלות מלאה ב־RGE”.
גלעדי טען בתביעה כי הוא הסכים עם רקנאטי כי יקבל דמי תיווך של מיליון דולר עבור עסקה בגובה של 26 מיליון דולר אותה שקידם לטענתו, והיא שהפכה את רקנאטי לבעלים המלא של קבוצת RGE. גלעדי טען כי משפחת רקנאטי הפרה את התחייבותה לשלם לו דמי תיווך. “לגלעדי נודע כי אודי רקנאטי ובנו, מי שהוא חשב לחבריו ושותפיו זה עשרות שנים, וראה בהם כמשפחה ממש, הוליכו אותו שולל וניצלו את טוב לבו”, נטען בתביעה. אולם, בכתב ההגנה משיב רקנאטי לטענות וגורס כי "כל טענותיו של אביב גלעדי הינן כזב מוחלט ללא קשר למציאות".
“פרי דמיונו של גלעדי"
גלעדי טען כי האב והבן רקנאטי הבהירו לו כי ככל שייעתר לבקשתם, "הוא יבוא על שכרו בעבור פועלו, וכי אם עסקת אקסס תצא לדרך, רקנאטי ישלמו לו מיליון דולר כעמלת תיווך ובגין מאמציו עבורם...”.
בתביעה נכתב כי בסופו של יום, מאמציו של אביב גלעדי נשאו פרי וגלעדי הצליח להביא את הצדדים להסכמות שלפיהן רקנאטי ירכשו את מלוא אחזקותיה של אקסס בחברה בתמורה ל־26 מיליון דולר". עוד טען גלעדי כי "בשלהי שנת 2020, לאחר שנמסר לגלעדי כי עסקת אקסס הסתיימה בשעה טובה, פנה גלעדי אל הנתבעים וביקש לעגן את ההבנות שהושגו ביניהם בהסכם כתוב. ואולם הנתבעים לא טרחו להשיב לפניית אביב גלעדי בעצמם, אלא שלחו נציג מטעמם כדי שימסור את תשובתם המיתממת כביכול ש'אינם יודעים במה מדובר', תוך שהתכחשו לסיכומים ברורים ולהתחייבות מפורשת שנטלו על עצמם לשלם לאביב גלעדי דמי תיווך בגין פועלו בשליחותם".
בכתב ההגנה טוענים בני משפחת רקנאטי כי "האמת היא, כי התמורה שסוכמה בעסקה עם אקסס הינה של 27 מיליון דולר, וטענותיו של גלעדי על הצלחתו כמתווך כביכול, על הישגיו, מדומיינות, ועל התגברות על מכשולים וכו', אינן אלא עורבא פרח, פרי דמיונו של גלעדי ללא כל בסיס למציאות. כאמור, אחזקותיה של אקסס נרכשו על ידי רקנאטי בתמורה ל־27 מיליון דולר, ולא 26 מיליון דולר כנטען בכתב התביעה".
אודי ושי רקנאטי הוסיפו כי הם בכלל "מכחישים מכל וכל שפנו לגלעדי ולא ביקשו ממנו כי יפעל מטעמם כמתווך בינם לבין אקסס". האב והבן מבקשים מבית המשפט באמצעות עו"ד גד אלון ממשרד אלון, רסקי ושות' לדחות את התביעה כנגדם.
מעו”ד דיבון פרקש, שמייצג את גלעדי, נמסר: “אין בדעתו של מר גלעדי לנהל את התביעה שהגיש בתקשורת. גרסת אודי ושי רקאנטי עוד תתברר לאשורה בבית המשפט”.