סגור

אפליקציות חדשות למשלוח מהיר מהסופר גייסו כבר 14 מילארד דולר

אפליקציות כמו GoPuff, Getir, גורילס ו־Weezy מציעות הנחות גדולות כדי לנגוס בנתחי השוק של היריבות הוותיקות יותר, ומקשות על המאמצים שלהן להתרחב ממשלוחים ממסעדות גם לתחום המשלוחים מהסופר

מנהלי חברות משלוחי האוכל הגדולות בעולם עוקבים בחשש ובקנאה אחר גל גיוסי הון מצד דור חדש של אפליקציות למשלוחים מהירים מהסופר, שגייסו כבר 14 מיליארד דולר ממשקיעים. אפליקציות כמו GoPuff, Getir, גורילס ו־Weezy מציעות הנחות גדולות כדי לנגוס בנתחי השוק של היריבות הוותיקות יותר, ומקשות על המאמצים שלהן להתרחב ממשלוחים ממסעדות גם לתחום המשלוחים מהסופר.
1 צפייה בגלריה
חברת משלוחי המזון דורדאש
חברת משלוחי המזון דורדאש
חברת משלוחי המזון דורדאש
(צילום: שאטרסטוק)

כך למשל, Getir שפותחה באיסטנבול גייסה במרץ 300 מיליון דולר שהעניקו לה הערכת שווי של 2.6 מיליארד דולר. לפי הדיווחים, היא כבר מנהלת מגעים עם המשקיעים לגייס עוד הון ולהכפיל את הערכת השווי הנוכחית. במקביל, אנשים המעורים בנושא טוענים כי חברת משלוחי האוכל האמריקאית דורדאש בוחנת את האפשרות להשקיע או לבצע רכישה בסקטור באירופה, במהלך שיכניס אותה לראשונה ליבשת.
בדומה, אובר חתמה השבוע על עסקת שיתוף פעולה עם GoPuff המציעה משלוחים מחנויות נוחות, ודליברו בוחנות חוזה דומה עם Dija. לפי הדיווחים, המשקיעים מתעניינים במיוחד באפליקציות שמבטיחות משלוחים בתוך כעשר דקות בלבד, ומתבססות על רשת חנויות שהומרו למחסנים. עם זאת, יטסה חרון מנכ”ל טייקאווי שהיא גם הבעלים של תן ביס הישראלית, אמר כי שווי השוק של החברות הללו ככל הנראה נופח בשל השלכות המגפה. “זה משהו שאנחנו לא מוכנים להזרים אליו הרבה הון”, הדגיש.