סגור

בלעדי לכלכליסט
רשת Flying Tiger נוחתת בדיזנגוף סנטר ובאייס מול אילת

פוקס, שקיבלה את הזיכיון למותג הדני, חתמה על מיקומים לחנויות ראשונות, בהן גם ג’י ראשל”צ ועזריאלי ת”א. 7 סניפים ייפתחו עד תום 2021; ב־2022 תשיק פוקס את רשת הסטוק היוונית JUMBO

קבוצת פוקס עתידה לפרוס את המותג הדני Flying Tiger Copenhagen בקניונים ובפאוור סנטרים בישראל ולפתוח חנויות על שטח של כ־200 מ"ר. ל"כלכליסט" נודע כי ארבע החנויות הראשונות של מותג העיצוב ייפתחו בדזינגוף סנטר, קניון עזריאלי תל אביב, אייס מול אילת ומתחם ג'י בראשון לציון. ההשקעה בכל חנות תעמוד על כמיליון שקל. עד סוף 2021 צפויה הקבוצה לפתוח 7 חנויות, כאשר פוטנציאל הפריסה של פליינג טייגר הוא עשרות חנויות בכל הארץ.


פוקס חתמה על הסכם עקרונות לקבלת הזכיון של המותג הדני והפעלה של רשת חנויות הסטוק המעוצבות ותקים גם אתר סחר מקוון. הזכיון ניתן לקבוצה למשך חמש שנים עם אופציה להארכה בחמש שנים נוספות. כפי שנחשף ב"כלכליסט", גם קבוצת עזריאלי ניהלה מגעים מתקדמים להביא באופן עצמאי את המותג לישראל, מגעים שנמשכו שנה וחצי, אך לבסוף היתה זו פוקס שהצליחה לשים יד על המותג.

1 צפייה בגלריה
הראל ויזל על רקע סניף חנות רשת פליינג טייגר Flying Tiger Copenhagen  מתנות גאדג'טים מכשירי כתיבה
הראל ויזל על רקע סניף חנות רשת פליינג טייגר Flying Tiger Copenhagen  מתנות גאדג'טים מכשירי כתיבה
הראל ויזל על רקע סניף חנות רשת פליינג טייגר
(צילום: דימה טליאנסקי, שאטרסטוק )
FTC נוסדה בשנת 1995 בקופנהגן, דנמרק, שם ממוקמים משרדי החברה והמטה. החברה נוסדה על ידי בני זוג יהודים, לנארט לייבושיץ ורעייתו סוזן. FTC מפעילה 900 חנויות ב־28 מדינות באירופה ואסיה. חנויות הרשת ססגוניות ומשווקות מתנות ומוצרים שונים בהם כלי כתיבה, כלי בית, חומרי יצירה, צעצועים, אביזרי נוי וגאדג'טים ייחודיים וצבעוניים. מוצרים החברה מעוצבים, במחירים זולים ונוחים והרשת מושכת בעולם צרכנים רבים, רבים מהם ישראלים בטיולים באירופה.
פליינג טייגר תפעל לצד רשת סטוק חדשה שמביא הראל ויזל בעל השליטה בקבוצה, לישראל. ב־2022 תשיק פוקס רשת סטוק יוונית, JUMBO. זו עדיין מתמודדת עם מכשול בכניסה לישראל — כיוון שהרשת הישראלית ג'מבו סטוק קבלה על בקשתה לרשום כשם מסחרי את המותג ג'מבו בארץ. אך בעוד ג'מבו מוכרת מוצרי סטוק זולים שימכרו במתחמי ענק, רשת טייגר הדנית מתמחה במוצרים מעוצבים, בחנויות קטנות יותר בנראות טרנדית.
פוקס מקדמת בימים אלה שתי הנפקות אפשריות לציבור — האחת היא של החברה־הבת רייטלורס, שמפעילה את מותגי הספורט של הקבוצה, והשנייה של אתר הסחר טרמינל X. בתוך כך, הקבוצה הודיעה בשבוע שעבר כי חברת פוט לוקר תרכוש 10% ממניות ריטיילורס בהנחה של 12.5% ממחיר ההנפקה.
על פי הערכות, השווי של ריטיילורס בהנפקה צפוי לעמוד על 1.5 מיליארד שקל. כלומר, ההנחה שתקבל פוט לוקר שווה במונחים כספיים ל־19 מיליון שקל. מבחינת פוקס היא אמנם מוכרת לפוט לוקר מניות במחיר זול ממחיר המניה אך היות שפוט לוקר היא חברה בינלאומית רכישת המניות על ידה עשויה להצטייר בעיני משקיעים פוטנציאלים כהבעת אמון בריטיילורס.