$
פרסום ושיווק

פוקס תפתח בארץ חנויות של רשת הסטוק הדנית Flying Tiger

הקבוצה חתמה על הסכם עקרונות לקבלת הזיכיון לחנויות ואתר מקוון. הזיכיון הוא ל-5 שנים עם אופציה ל-5 נוספות. לרשת 900 סניפים בעולם

אורנה יפת 11:1811.04.21

קבוצת פוקס חתמה על הסכם עקרונות לקבלת הזיכיון ולהפעלה של רשת חנויות המותג הדני Flying Tiger Copenhagen ואתר סחר מקוון. פוקס מדווחת על העסקה כעת, אף שביוני 2020 הכחישה את דבר המגעים להבאת הרשת בתגובה לפניית "כלכליסט". באותה עת התעקשה פוקס כי אינה בוחנת את הבאת הרשת לישראל ואינה מנהלת מגעים עם פליינג טייגר, וכעת, היא מדווחת על העסקה בעיכוב. על פי החברה, נודע לה על העסקה ב-9 במרץ השנה ורק ביום חמישי האחרון (8 באפריל)1 "הוסרה המניעה לדיווח". לדברי החברה, היא עיכבה את הדיווח בשלב המו"מ עד לחתימה.   

 

סניף אירופי של רשת פליינג טייגר סניף אירופי של רשת פליינג טייגר צילום: שאטרסטוק

 

 

במסגרת הסכם העקרונות צפויה פוקס לקבל את הזכיון למשך חמש שנים עם אופציה להארכה בחמש שנים נוספות. הבלעדיות שתינתן לפוקס על פתיחת החנויות בישראל מותנית במספר החנויות שתפתח הקבוצה ובקצב הפתיחה שלהן. פוקס מחויבת, על פי ההסכם, לרכוש את המוצרים ישירות מ-FTC או מספקים מורשים, והיא תשלם לחברה הדנית בתמורה למתן הזיכיון אחוז מסך המכירות.  

FTC נוסדה ב-1995 בקופנהגן, דנמרק, שם ממוקמים משרדי החברה והמטה. המייסדים הם זוג יהודים, לנארט לייבושיץ ורעייתו סוזן. FTC מפעילה900  חנויות ב-28 מדינות באירופה ואסיה. חנויות הרשת ססגוניות ומציעות מתנות, כלי כתיבה, כלי בית, חומרי יצירה, צעצועים, אביזרי נוי וגאדג'טים ייחודיים וצבעוניים. מוצרי החברה מתאפיינים בעיצובם ובמחיריהם הנוחים, והרשת מושכת בעולם צרכנים רבים - ובהם ישראלים רבים שפוקדים את החנויות במהלך נסיעות לאירופה. 

לרשת חנויות ברחובות הראשיים בערים מרכזיות באירופה, בין היתר בפריז, ברצלונה, אממסטרדם, לונדון, וינה, מדריד, קופנהגן, רומא, ברלין, וורשה. פליינג טייגר הפעילה עד לפני כמה חודשים חנויות גם בארה"ב. 

הרשת נפגעה ממשבר הקורונה, ובמהלך השנה סגרה חנויות ברחבי העולם. באוקטובר האחרון החליטה לצאת לחלוטין מארה"ב וסגרה את החנויות שהפעילה בניו יורק, ניו ג'רזי ומסצ'וסטס. באותה עת הסבירה החברה את סגירת החנויות בארה"ב בכך שמגפת הקורונה "היתה עבורנו מאבק גדול יותר ממה שיכולנו לדמיין אי פעם".

x