$
חדשות נדל"ן

קרן הלייזר של משרד הביטחון תוסט; "יביא לבניית אלפי דירות"

משרד הביטחון יסיט לים את הקרן המרחפת מעל גוש דן בעלות של 60 מיליון שקל. המהלך יאפשר בנייה של מגדלים בתל אביב ובנתניה

אריאל נוי 17:0306.09.12

יזמים הבונים פרוייקטים של נדל"ן בתל אביב ובנתניה יכולים לנשום לרווחה. היום (ה') נחתם הסכם להסטת קרן התקשורת הסודית של משרד הביטחון המרחפת מעל גוש דן. על פי ההסכם, שנחתם בין עיריית תל אביב, עיריית נתניה ומשרד הביטחון, הקרן תוסט לים, מה שיאפשר להוסיף גובה למגדלי מגורים בלב העיר. בין היתר תותר תוספת של 10 קומות לבניינים בכיכר המדינה ותוספת קומות לבית לסין, וכן בנייה בשטח ה"מזבלה" בנתניה.

 

 

 

סמנכ"ל משרד הביטחון, בצלאל טרייבר, מסר היום כי "לכל ההסכמים הוסרו כל המגבלות מצד הרשויות להקמת פרויקטים לבנייה". לפני כשנה וחצי נחשף ב"כלכליסט" כי משרד הביטחון הודיע למינהל ההנדסה בעיריית תל אביב כי הוא מוכן להגמיש את עמדותיו בכל הקשור לקרן הלייזר העוברת מעל העיר ומונעת הקמת מגדלים לגובה.

 

הדמיה של תוכנית בנייה בת"א. הסטת הקרן תאפשר בנייה לגובה הדמיה של תוכנית בנייה בת"א. הסטת הקרן תאפשר בנייה לגובה

 

ההפרעה של הקרן לבנייה לגובה בתל אביב עלתה לכותרות בעקבות מאבק יזמים ובעלי קרקעות בפרויקט שמתוכנן לקום בכיכר המדינה. התנגדות משרד הביטחון לפרויקט נבעה מההגבלה לבנייה לגובה של 57 מטר מעל פני הים. כך

נחשף כי הקרן עוברת באזור זה, ובהמשך דיווחו יזמים בכל רחבי העיר ובערים סמוכות מצפון לתל אביב כי הם מקבלים פניות ממשרד הביטחון עם הוראות לחתוך בגובה פרויקטים שלהם. היום הודיע משרד הביטחון כי נמצא פיתרון טכנולוגי וקרן התקשורת תועתק למקום אחר. עלות ההסטה של הקרן תגיע ל-60 מיליון שקל. לדברי טרייבר, המהלך יאפשר בניית פרויקטים של אלפי יחידות דיור.

 

מעיריית נתניה נמסר: "הסטת הקרן תביא לשחרור בנייה של מתחמים חשובים להתפתחות העיר שלצערנו עד כה, בשל קיומה של הקרן, נמנעה התפתחותם. העלות לעירייה במסגרת זו תגיע לכ-15 מיליון שקל". במשרד הביטחון אומרים כי אותם פרויקטים יצאו לדרך תוך ארבע שנים. זאת, מדגישים במשרד הביטחון, "בשאיפה שנצליח לקצר את התהליך לשלוש שנים".   

 

עוד נמסר ממשרד הביטחון כי הוא "עובד באופן אינטנסיבי על פינוי בסיסים במרכז הארץ. רק בשבועות האחרונים פינינו את הנתח הראשון של מחנה צריפין, 50 דונם לטובת הקמת פארק לרווחת תושבי ראשון לציון, ומפנים כעת חלקה נוספת בחוף ראשון לציון. זאת לצד הארכת הטיילת בחיפה ומהלכים רבים נוספים שמטרתם לאפשר צעדים של פיתוח קרקעות בתחום האזרחי. כעת אנו מסתכלים קדימה ובהחלט בוחנים הסכמים דומים עם רשויות נוספות, גם מת"א דרומה".

 

עו"ד ענת בירן שייצגה את בעלי מתחם בית לסין בהסכם שנחתם מול עיריית תל אביב ומשרד הביטחון בנוגע להסטת הקרן, מסרה ל"כלכליסט" כי "חתימת ההסכם מסירה חסם משמעותי בקידום פרויקט בית לסין. הסטת הקרן תאפשר לנצל את מלוא גובה הבניין שאושר בתוכניות ותאפשר תוספת של שתי קומות של דירות פרימיום בבניין (במקום 23 קומות). הבעלים הסכימו לקחת על עצמם חלק מעלות הסטת הקרן שמסתכמת בכ-55 מיליון שקל, סכום שיתחלק בין עיריית תל אביב, עיריית נתניה, בעלי הפרויקט בכיכר המדינה ובעלי פרויקט בית לסין״.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x