סגור

אאורה תבנה 88 דירות - במקום הבניין שקרס בחולון

במקום 32 הדירות בבניין שקרס, יקום בהליך פינוי בינוי בניין בן 10 קומות שייבנה בהליך מזורז; הדיירים צפויים לקבל מאאורה שכ"ד בגובה 4,000 שקל לתקופת הפרויקט; היזם יעקב אטרקצ'י: "זו משימה לאומית, הפרויקט לא כלכלי לנו"

חברת אאורה תקים בניין חדש במקום הבניין שקרס לפני כחודשיים ברחוב סרלין בחולון.
דיירי הבניין בחרו באאורה כיזמית לפרויקט פינוי בינוי שמקודם כעת על ידי עיריית חולון, בהליך מזורז.

בחודש ספטמבר 2021 פונה הבניין ברחוב סרלין בהחלטת המשטרה, כיבוי אש ועיריית חולון לאחר שהתגלו בו סדקים והיה חשש ממשי כי יקרוס. מספר שעות לאחר שפונו הדיירים הבניין אכן קרס, אך בשלב זה הוא היה ריק מדיירים.
2 צפייה בגלריה
הבניין שקרס בחולון. סכנה מוחשית למאות אלפי הדיירים המתגוררים בבניינים ישנים
הבניין שקרס בחולון. סכנה מוחשית למאות אלפי הדיירים המתגוררים בבניינים ישנים
הבניין שקרס בחולון
(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז דן)

בשל האירוע החריג וכחלק מהליך מזורז שמקדמת עיריית חולון לשינוי התב"ע של המגרש, נבחרה אאורה וזו צפויה להקים בניין בן 10 קומות, שיכלול 88 יח"ד חדשות במקום 32 היח"ד בבניין שקרס. עוד חודש כבר תוגש תוכנית לוועדה המקומית לתכנון ובנייה. הדיירים הוותיקים צפויים לקבל דירות גדולות יותר שיכללו גם מרפסת, ממ"ד וחניה לכל דירה. בנוסף ישודרג האזור הציבורי המשותף של הבניין.
הצורך המיידי לסייע לדיירים שנותרו בין לילה מחוסרי דיור ורכוש עלה לאחר הקריסה. עיריית חולון והממשלה הגיעו לסיכום על סיוע כספי למשפחות לטובת שכר דירה, והשתתפות של משרד השיכון בעלויות תכנון המתחם.
בשלב זה מקבלים הדיירים סיוע של כ-3,900 שקל למשפחה, ובהמשך צפויה חברת אאורה לשאת בהוצאות שכר הדירה של הדיירים, עד לאכלוס בבניין החדש. בחברה מקווים שיוכלו להתחיל בבנייה בעוד כשנה והצפי הוא שמשך הבנייה ייארך כשנתיים וחצי, כך שבפועל בתרחיש אופטימי שבו העירייה ואאורה יעמדו בזמנים, הדיירים יוכלו להיכנס לדירות בעוד שלוש וחצי שנים.

2 צפייה בגלריה
יעקב אטרקצ'י בעל השליטה ב אאורה
יעקב אטרקצ'י בעל השליטה ב אאורה
יעקב אטרקצ'י, בעל השליטה באאורה
(אוראל כהן)

הסיוע לדיירים צפוי להימשך 8 חודשים מיום הקריסה, כך שההתחייבות של אאורה לשאת בתשלום שכר דירה חודשי של כ-4,000 שקל למשפחה צפויה להיכנס לתוקף בעוד כחצי שנה. בדרך כלל החברות משלמות שכר דירה רק לאחר פינוי הדירות, כך שבמקרה זה אאורה לקחה על עצמה לסייע לדיירים מעבר למקובל.
אדם אלגריסי נציג הדיירים בבניין אמר: "לפני כשלושה חודשים השתנו ברגע חייהם של 32 משפחות, הורים לילדים, מבוגרים, קשישים, ניצולי שואה וחולים כרונים, איבדו את ביתם וללק ניכר איבדו גם את רכושם עלי אדמות. ההירתמות של אאורה לנושא, הצהרת הכוונות והעמידה במילה, כזוכה במכרז וכמוביל פרוייקט חברתי - מוערכת ונותנת תקווה שכל כך נחוצה, תקווה שיהיה פה טוב".
לדברי יעקב אטרקצ'י, בעלים ומנכ"ל אאורה: אאורה נרתמה לפרויקט על אף שהוא אינו כלכלי עבורה, "בניית הבניין בחולון במקום זה שקרס הוא בעיני אירוע לאומי בעל חשיבות חברתית ומוסרית. יש אלפי בניינים מסוכנים בגוש דן וזוהי קריאת השכמה לכל מי שעוסק בנושא. המדינה צריכה לעשות הכול כדי למנוע את קריסת הבניין הבא. כפי שאנחנו חוזרים ואומרים – אין מנוס מלחדש את ישראל. השבוע זה בחולון, מחר זה יהיה בירושלים ובתל אביב".