סגור

אושר להפקדה: שימור מבנה המשביר בת"א והקמת מגדל בן 47 קומות בסמוך

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב יפו אישרה להפקדה את תוכנית ההתחדשות של מתחם המשביר, שנמצא בשטח של 19 דונם על פינת הרחובות עמינדב ויגאל אלון בבעלות קק"ל ובחכירת חברת מבנה. הבניין החדש יכלול 400 יח"ד

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב יפו אישרה להפקדה את תוכנית התחדשות מתחם המשביר המרכזי בפינת הרחובות עמינדב ויגאל אלון בת"א.

מדובר בחטיבת קרקע בשטח של 19 דונם בבעלות קק"ל ובחכירת חברת מבנה. התוכנית מציעה את שימור מבנה המשביר המרכזי ובניית מגדל בגובה 47 קומות מאחוריו, כולל 400 יח"ד, מתוכן 10 יח"ד לשכירות מוזלת ל-25 שנה, 125 אלף מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה ומבני ציבור.

1 צפייה בגלריה
הדמיית מגדל רחוב עמינדב
הדמיית מגדל רחוב עמינדב
הדמיית המגדל במתחם ברחוב עמינדב
(הדמיה: באדיבות קייזר אדריכלים בע"מ )

התוכנית, שהיא יוזמה של חברת מבנה, ובתכנון של אדר' דני קייזר, הוצגה בעבר לתושבי האזור במפגש יידוע ציבור.
האדריכלים אריה שרון ובנימין אדלסון, שהיו מקושרים להסתדרות, תכננו ב-1959 את הבניין המרכזי של המשביר המרכזי ברחוב יגאל אלון, שנקרא בעבר רחוב גיבורי ישראל. אזור הה, שהיום הוא מרכז המע"ר (מרכז עסקים ראשי) של לב המטרופולין, כלל שטחים חקלאיים של הכפר הנטוש סלמה, והיה אז שומם למדי.
שרון ואידלסון תכננו את הבניין כך שהוא חולק לשני אגפים: קומת מסד ובה אגף מסחר ומחסנים, ומגדל משרדים בן חמש קומות בצידו הדרומי–מערבי של המבנה. המבנה תוכנן בסגנון בינלאומי, שהיה אופנתי באותה תקופה, וכלל חשיפה של קונסטרוקציית הבטון ושימוש נרחב בלבני סיליקט וגמר בטון יצוק. בשנות ה–90 נוספו לבניין חנויות מעל אגף המסחר.