סגור

אושר פרוייקט פינוי בינוי בגובה 25 קומות בדרך בר לב בת"א

מדובר בצעד ראשון לקראת מימוש מסמך המדיניות לדרך 461, שאושר בחודש דצמבר 2020, המבקש להפוך את דרך לח"י בר-לב, באזור כפר שלם, מציר מעבר סואן ומוזנח, לרחוב עירוני. תחילת הבנייה של פרוייקט ההתחדשות צפויה בשנת 2024

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ת"א-יפו אישרה אתמול להפקדה תוכנית התחדשות עירונית בשני מבנים ברחוב בר לב 104-6 באזור כפר שלם בדרום מזרח ת"א. מדובר בצעד ראשון לקראת מימוש חזון מסמך המדיניות לציר בר לב-לח"י (דרך 461), שאושר בחודש דצמבר 2020, המבקש להפוך את דרך לח"י בר-לב, מציר מעבר סואן ומוזנח, לרחוב עירוני. ע"פ הודעת היזמים, תחילת הבנייה של פרוייקט ההתחדשות צפויה בשנת 2024 והיקף ההכנסות מהפרויקט נאמד בכ-183.3 מיליון שקל.

הפרוייקט שאושר אתמול מתייחס למגרש בשטח של כ-4 דונם, שבו קיימים שני מבנים בני 4 קומות ובהם 32 יח"ד. התוכנית החדשה, שהיא יוזמה של החברות מגדלי גאון תל אביב והיישוב החדש (הכשרת הישוב), תוכננה ע"י משרד האדריכלים גל אור פישביין. התוכנית מציעה בניית בניין אחד בגובה 9 קומות ועוד בניין בגובה 24 קומות. הפרוייקט יציע 103 יח"ד בתמהיל מגוון של יח"ד-מ-46 מ"ר ועד יותר מ-120 מ"ר. הצפיפות הממוצעת היא 37 יח"ד לדונם. הפרוייקט כולל גם שטחי מסחר בהיקף של כ-440 מ"ר, וכן מבנה ציבור בשטח של כ-550 מ"ר.

1 צפייה בגלריה
בר לב תל אביב הדמיה
בר לב תל אביב הדמיה
בר לב תל אביב הדמיה
(Viewpoint)

כאמור, התוכנית מהווה צעד משמעותי למטמורפוזה שעובר חלק זה של העיר ת"א. בהווה, ציר 461 (בר לב-לח"י) גובל בתשע שכונות המתייחסות לדרך לא כרחוב עירוני אלא כמפגע. הדרך מאופיינת בתנועה רבה של יוממים, המסתמכים בעיקר על רכבים פרטיים, לאורכה קיימים מקבצי בניה בלתי מוסדרת (לא חוקית), לצד מרחבים מוסדרים. הדרך נעדרת שבילי הליכה רציפים, המייצרים איזור שאינו נגיש לעיר. כמו כן, האיזור סובל מבעיות תשתיתיות והצפות.
פרוייקט ההתחדשות העירונית ברחוב בר לב 104-106 מתייחס לחזון החדש של העירייה ולכן הוא מציע דופן מסחרית לאורך הרחוב וגם בנייה הרבה יותר צפופה וגבוהה.