סגור

תקוות שווא? 281 אלף מ"ר שטחי תעסוקה אושרו לגני תקווה, הביקוש מוטל בספק

מטרת האישור - לסייע לרשות המקומית לתמוך בתוספת מתוכננת של 1,700 דירות; בפועל לא ברור אם יש ביקוש לתוספת הגדולה של אותם שטחים מניבים, שאמורים להוסיף הכנסות ארנונה משמעותיות ליישוב שכמעט ולא נהנה כיום משטחים מסחריים

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז אישרה אתמול (א') את תוכנית המתאר הכוללנית למועצה המקומית גני תקווה בבקעת אונו – כולל תוספת אדירה של 281 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר, שנועדה לסייע לרשות המקומית לתמוך בתוספת מתוכננת של 1,700 דירות. בוועדה הדגישו כי היעד של התוכנית החדשה הוא להגדיל את אוכלוסיית היישוב מ־21,400 תושבים ל־32 אלף.
אלא שבפועל לא ברור אם יש ביקוש לתוספת הגדולה של אותם שטחים מניבים, שאמורים להוסיף הכנסות ארנונה משמעותיות ליישוב, שכמעט ולא נהנה כיום משטחים מסחריים. רק לאחרונה התריעה מנכ"לית מינהל התכנון דלית זילבר כי בישראל בכלל ובאזור המרכז בפרט תוכננו יותר מדי שטחי תעסוקה ומסחר חסרי תכלית אמיתית.
נכון להיום, מאושרות תוכניות ל־60 מיליון מ"ר תעסוקה ומסחר במרכז הארץ, אולם בפועל נבנו רק 15 מיליון מ"ר.
1 צפייה בגלריה
בניינים בדרך האיילות ב גני תקווה פתח תקווה
בניינים בדרך האיילות ב גני תקווה פתח תקווה
גני תקווה
(צילום: יריב כץ)
התוכנית החדשה של גני תקווה משתרעת על כ־271 דונם, והיא כוללת 1,204 דירות רגילות ו־500 יחידות דיור מיוחד (דיור מוגן, מעונות סטודנטים). התוכנית משלבת בינוי של 8 עד 24 קומות במגורים ו־8 עד 30 קומות במבני התעסוקה. מתחם התעסוקה אמור לקום בצפון היישוב ולהתחבר עם אזור תעסוקה המקודם בצפון קריית אונו.
ראש מועצת גני תקווה ליזי דלריצ'ה: "ממשיכים את קו הפיתוח והחדשנות האורבנית, תוך שמירה על המרקם הקהילתי”.