סגור

הופקדה תוכנית למתחם כורזין בגבעתיים: 1,100 דירות ו-460 אלף מ"ר לתעסוקה ומסחר

התוכנית לשדרוג האזור אושרה לראשונה ב-2017, ומדובר כעת בעדכון משמעותי. המתחם המתוכנן יכלול 11 מגדלים בני 40 קומות, שישלבו מסחר, תעסוקה, מגורים בקומות הגבוהות ושטחי ציבור

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב החליטה להפקיד תוכנית חדשה למתחם התעסוקה "כורזין" שבדרום גבעתיים. התוכנית, אותה יזמה עיריית גבעתיים, משתרעת על שטח של כ-117 דונם, ונמצאת דרומית לרחוב משמר הירדן, צפונית לדרך אלוף שדה, מערבית לרחוב כורזין ומזרחית למתחם ההסתדרות.
התוכנית לשדרוג האזור (גב/418) אושרה לראשונה ב-2017, ומדובר כעת בעדכון משמעותי. הזרזים לשינוי היו הסרת מגבלת הגובה לבניינים ע"י רשות שדות התעופה ורצון לייצר עירוניות יותר איכותית.
המתחם המתוכנן יכלול 11 מגדלים בני 40 קומות, שישלבו מסחר, תעסוקה, מגורים בקומות הגבוהות ושטחי ציבור. סך השטחים במגדלים מורכבים מ-460 אלף מ"ר לתעסוקה ומסחר, כ-80 אלף מ"ר עבור שטחי ציבור בנויים וכ-1,100 יחידות דיור קטנות (עד 45 מ"ר). מחצית מיחידות הדיור יוקצו עבור השכרה לצמיתות. בין המגדלים יוקם שטח פתוח של כ-17 דונם לרווחת הציבור עם ביתני מסחר פריקים בשטח כולל של 500 מ"ר.
האדריכלית הגר צור, שחתומה על התוכנית יחד עם האדריכל דקל גודוביץ', מסבירה שהתוכנית החדשה מהווה מהלך משמעותי להפיכת אזור התעסוקה המיושן לחלק משמעותי של המרקם העירוני בגבעתיים המתחדשת: "התוכנית לוקחת אזור תעסוקה ישן, שהוא מוטה כלי רכב, עם הרבה מגרשי חניה, והופכת אותו למרכז חדש עבור תושבי גבעתיים, שמשלב תעסוקה ומגורים".
"בין היתר, רצינו לעודד את המסחר בכל החזיתות, לפתוח חזית אקטיבית לציר אלוף שדה, שיהפוך, כך אנחנו מקווים, מציר נסיעה לרחוב להולכי רגל", הוסיפה צור. "טיפלנו במעברים בין הבניינים והפכנו אותם לפעילים. למדנו היטב את ה-DNA של המתחם הקיים והוספנו גם מסחר בדוכנים בשצ"פ. רצינו אווירה פחות סטרילית".
מתכנן מחוז תל-אביב במנהל התכנון, ארז בן אליעזר, מסר: "מדובר בצעד משמעותי נוסף להשלמת חזון פיתוח איזור התעסוקה המתחדש של גבעתיים, בו מוצע להעצים את היקף יחידות הדיור הקטנות לקבוע דירות נוספות להשכרה לצד תוספת זכויות בנייה וקומות למבני התעסוקה המתוכננים".
1 צפייה בגלריה
מתחם כורזין גבעתיים הדמיה
מתחם כורזין גבעתיים הדמיה
תוכנית מתחם כורזין בגבעתיים, הדמיה
(הדמיה: סטודיו צורא וגודוביץ אדריכלים)
רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים, מסר: "גבעתיים היא השנייה בצפיפותה בין כלל הרשויות המקומיות בארץ. הרחבת תוכנית מתחם כורזין היא בשורה משמעותית לא רק עבור שוכרי הדיור, אלא עבור כלל תושבי העיר שייהנו ממתחם מסחרי עשיר שיעניק חוויה אורבנית חדשנית. מתחם כורזין החדש יאפשר להגדיל את הכנסות העירייה וכך למעשה נוכל להרחיב את היצע השירותים בעיר. תוכנית ההתחדשות של מתחם כורזין הינה חלק מתכנית אסטרטגית רחבה של תוכנית המתאר העירונית, שמטרתה לייצר התפתחות עירונית מאוזנת תוך שיפור איכות החיים ולצד שימור המרקם העירוני הקיים".