סגור

הכשרת הישוב תשכיר שליש ממגדל בבני ברק למרכז רפואי גריאטרי

החברה השוכרת היא בית הדר, שתקים במגדל מחלקות אשפוז לגריאטריה בשותפות עם החברה; דמי השכירות יעמדו על 830 אלף שקל בחודש

חברת הכשרת הישוב תשכיר כשליש ממגדל אותו היא מקימה במתחם העסקים של בני ברק (BBC) לטובת הקמתו של מרכז רפואי-גריאטרי, כך דיווחה היום (א') החברה. במסגרת העסקה הושכרו שש קומות בשטח של 2,700 מ"ר לקומה, ובסך הכל 16.2 אלף מ"ר. העסקה תכלול את הקומה הראשונה, שתשמש כקומה תפעולית, וכן את חמש הקומות האחרונות מתוך מגדל של 20 קומות אשר ישמשו כמחלקות אשפוז. מדובר בעסקת שכירות ראשונה במגדל, שימותג כמגדל רפואה תחת השם Pro Medical.
במסגרת העסקה סוכם כי החברה שתקים את המרכז הרפואי הגריאטרי תשכור את הקומות באופן הדרגתי, על פי קצב פתיחת המחלקות ולתקופה של 24 שנים ו-6 חודשים. דמי השכירות שישולמו להכשרת הישוב יעמדו על כ-830 אלף שקל בחודש, ובסך הכל על כ-10 מיליון שקל בשנה. שש הקומות (חמש קומות למחלקות אשפוז וקומה תפעולית) יאפשרו להקים 10 מחלקות אשפוז (שתי מחלקות אשפוז בכל קומה). מחלקות האשפוז המתכננות הן מחלקות למונשמים, מחלקות לגריאטריה שיקומית, מחלקות לסיעוד מורכב, מחלקה סיעודית ומחלקות נוספות, הכל בהתאם לאישור שהתקבל ממשרד הבריאות. מעבר לשש הקומות ששכרה החברה ניתנה לה האופציה להגדלת שטחי מחלקות האשפוז של המרכז בשלוש קומות נוספת. מימוש אופציה זו יגדיל את דמי השכירות השנתיים ל-16 מיליון שקל בשנה.
ההסכם להפעלת המר"ג (מרכז גריאטרי) נחתם מול טל תורג'מן ושמואל רייכמן, מייסדי "בית הדר" - בית חולים שיקומי-המשכי הפועל בר"ג ובאשדוד, והכשרת הישוב צפויה להיות שותפה בחברה ייעודית שתוקם לטובת הקמת המרכז הגריאטרי בבני ברק. חלקה של הכשרת הישוב בניהול יעמוד על שליש.
1 צפייה בגלריה
בניין pro medical של הכשרת היישוב
בניין pro medical של הכשרת היישוב
בניין pro medical של הכשרת היישוב
(הדמיה: סטודיו 84)
מתחם הכשרת היישוב בבני ברק כולל שלושה מגדלים: מגדל "הכשרת הישוב" BBC שהוקם על ידי חברת סופרין כקבוצת רכישה וכולל 40 קומות (ובו מחזיקה הכשרת הישוב בשטחי המסחר וב-2 הקומות העליונות); מגדל המשרדים "שבעת הכוכבים" המתנשא לגובה של 52 קומות, מתוכן 41 קומות בבעלות הכשרת הישוב, והקמתו צפויה להסתיים בסוף שנת 2022; והמגדל שבו נחתמה העסקה האחרונה, שישתרע על פני 20 קומות ושטח של 57 אלף מ"ר. עד כה הושלמו השלבים של הקמת המרתפים והחניונים של המגדל, ואכלוסו צפוי בעוד כשלוש שנים.
את העסקה מטעם הכשרת הישוב הובילו שמשון מרפוגל, המשנה למנכ"ל, ועודד סתר, סמנכ"ל מימון, השקעות ופיתוח עסקי; את הכשרת הישוב ייצגו בעסקה עורכי הדין ארז תיק ואלעד שולמן ממשרד ליפא מאיר ושות'; עורך הדין אבי אברמוביץ' ממשרד רוזאק ייצג את טל תורג'מן ושמואל רייכמן.