סגור

אזורים living תשלם לרמ"י 315 מיליון שקל ותקים מגדלי דירות להשכרה בצומת פת בירושלים

זרוע השכירות ארוכות הטווח של אזורים living תקים על 8 דונם בצומת פת בירושלים פרויקט הכולל דירות להשכרה ל-20 שנה. הפרויקט יכלול 296 דירות, רבע מהן יושכרו במחיר מופחת לזכאים

החברה הממשלתית ״דירה להשכיר״ ורמ"י (רשות מקרקעי ישראל) הודיעו אתמול (ב') על זכייתה של אזורים living (ליווינג) במכרז להקמת פרויקט לשכירות ארוכת טווח בצומת פת בירושלים. אזורים ליווינג תשלם על הקרקע כ- 315 מיליון שקל. הפרויקט יכלול 296 יח"ד למטרת השכרה ארוכת טווח למשך 20 שנה, כאשר 25% מהדירות הן במחיר מופחת לזכאים.
הפרוייקט ממוקם במתחם שגודלו כ-8 דונם באחת הצמתים המרכזיות בעיר ירושלים, אל מול פארק עמק הצבאים ובצמוד לתחנת הרכבת הקלה העתידית. הוא כולל שני מגדלים בגובה 30 קומות ושני מבנים בגובה 9 קומות. סה"כ מדובר ב-3,500 מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה ו-3,700 עבור שטחי ציבור. כמו כן, התוכנית כוללת הקמת שטח ציבורי פתוח, שבילים ומעברים אשר יחברו בין השכונה ובין ציר הרכבת הקלה ועמק הצבאים. עורכת התוכנית היא אדר' נורית אגמון.
1 צפייה בגלריה
משה ליאון ראש עיריית ירושלים
משה ליאון ראש עיריית ירושלים
ראש עיריית ירושלים משה ליאון
(דור פזואלו)
יש לציין כי כשהתוכנית קודמה במוסדות התיכנון הוגשו לה התנגדויות רבות, ובהן טענות על פגיעה בקו הרקיע של ירושלים, שהבנייה בעמק סותרת את מדיניות העיר ירושלים ושהיקף הבנייה גדול מדי לשכונה הוותיקה. עמיר שקד, יו"ר הוועדה המחוזית ירושלים באותה עת, דחה את הטענות: "הוועדה סבורה כי מדובר בתכנית המציעה בינוי ראוי וניצול יעיל של חטיבת קרקע עירונית משמעותית, הממוקמת בצומת מרכזי בעיר. התכנית מבוססת על עקרונות הפיתוח לאורך צירי הרכבת הקלה, ומשלבת לצד שימושי המגורים גם שימושי מסחר ותעסוקה ושימושים ציבוריים לרבות פיתוח שצ"פ משמעותי".
עוד הוא הוסיף: "הוועדה מודעת להשפעה של הבינוי המוצע על קו הרקיע, עם זאת, הוועדה סבורה כי שינוי קו הרקיע של העיר הוא תהליך טבעי בהתפתחותה של העיר, הנובע, בין היתר, מהצורך המשמעותי בתוספת יחידות דיור, ובמתן מענה לצרכים הנוספים בעיר כדוגמת תעסוקה, דיור מוגן, מלונאות ועוד, תוך ניצול יעיל של משאב הקרקע בתוך הערים. בניה גבוהה מאפשרת מתן מענה לצרכים הקיימים והעתידיים של העיר, נוכח התמעטות השטחים הפנויים לבניה בעיר ולאור השאיפה להימנע ככל הניתן מפיתוח הכרוך בהרס שטחים פתוחים או בהרחבת גבולותיה של העיר".
ענבל דוד מנכ״לית דירה להשכיר: "שוק השכירות המוסדי תופס נפח משמעותי יותר ויותר בשוק הנדלן בישראל. חשיבותו של השוק הזה היא ביכולתו לספק פתרון דיור אטרקטיבי לצעירים ומשפחות כאלטרנטיבה לדירה בבעלות, תוך הנאה מיציבות וודאות לאורך זמן״.
ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, הוסיף: "דיור להשכרה לטווח ארוך נהיה רלוונטי יותר ויותר. מדובר בדירות שהן חדשות, מתוחזקות, ניתנות בהנחה לזכאים ומאפשרות מגורים באזורי הביקוש מבלי לרכוש דירה."