סגור

זעיר וזול: איקאה מציעה דירה להשכרה בפחות מדולר לחודש

מדובר בדירה בשטח של 10 מ"ר בלבד שעומדת להשכרה בטוקיו; היא תהיה מרוהטת באביזרי החברה השבדית, והשוכרים הפוטנציאלים צריכים להיות בני יותר מ-20

רשת איקאה עומדת להשכיר דירה זעירה ששטחה 10 מ"ר בלבד בטוקיו, בירת יפן. הנכס נמצא ברובע שינג'וקו, ושכר הדירה בו יעמוד על 86 סנט בחודש, כך על פי פרטים שפורסמו ע"י החברה השבדית השבוע.

לפי כתבה באתר CNN, כרגע מדובר רק בדירה אחת להשכרה, והיא מצוידת ברהיטי ואביזרי איקאה. החברה הודיעה שתקבל עד ה-3 בדצמבר בקשות מדיירים פוטנציאליים, שצריכים להיות מעל גיל 20.


3 צפייה בגלריה
דירה זעירה של איקאה ב יפן
דירה זעירה של איקאה ב יפן
הדירה הזעירה של איקאה ביפן
(צילום: איקאה יפן)

לדברי איקאה, שטח הדירה עוצב כך שהוא מכיל אזור מחיה מספיק ונוח. "אחד המפתחות לניצול טוב של השטח הוא החלל האנכי. ע"י ניצול תלת מימדי של החדר, נפתחות אפשרויות חדשות בחלל המוגבל הזה", כך מסרה החברה באתר שלה. טוקיו היא אחת הערים הצפופות ביותר בעולם, מה שמעודד מגמה של מגורים בדירות מיקרו.


3 צפייה בגלריה
דירה זעירה איקאה יפן
דירה זעירה איקאה יפן
(צילום: איקאה יפן)

איקאה מקדמת את הבית הזעיר שלה באמצעות דמות כריש בשם בלהג' (Blahaj), שמככב בסדרת סרטוני פרסומת שפורסמו ביוטיוב. הדמות של בלהג' מגלמת סוכן נדל"ן שמתמחה בחללים קטנים. בסרטונים מתאר בלהג' את חזונו לדירה הזעירה בעזרת חבר מצוות העיצוב של איקאה.
זו אינה הפעם הראשונה שאיקאה משקיעה בנכסי נדל"ן. החברה מפעילה מיזם משותף בשם בוקלוק (BoKlok) עם חברת הבנייה השבדית סקנסקה, שבונה בתים מודולריים ברי השגה בשוודיה, פינלנד ונורבגיה. ב-2019 השיקה בוקלוק סגנון בית חדש עבור חולי דמנציה, שמעוצב כך שיאפשר להם להמשיך לחיות בבית, בין היתר באמצעות הוצאת המראות מחדרי האמבטיה והתקנת ידיות וכפתורים ישנים למכשירים שונים בבית, במקום הממשקים הדיגיטליים המודרניים.

3 צפייה בגלריה
דירה איקאה יפן
דירה איקאה יפן
תוכנית הדירה
(צילום: דירה איקאה יפן)