$
בורסת ת"א

סאמיט וקופות הגמל של מור ישקיעו עד 155 מיליון שקל במגוריט

חברת הנדל"ן המניב ובית ההשקעות ייכנסו לנעלי בנק דיסקונט - שהעמיד עסקת החלף במניות למגוריט ביוני 2018 בהיקף של 70 מיליון שקל; סאמיט ומור ירכשו את המניות לפי מחיר של 6 שקלים למניה, בפרמיה של 1.5% ביחס לממוצע בשלושת החודשים האחרונים; קרן הריט מגוריט פועלת בתחום השכרה ארוכת טווח למגורים

חזי שטרנליכט 10:1908.04.21
מהלך לא שגרתי של חברת ההשקעות בנדל"ן סאמיט, שבשליטת (45.4%) זוהר לוי. סאמיט חוברת יחד לבית ההשקעות מור, באמצעות קופות הגמל שלו, ושני הגופים ירכשו ביחד מניות של קרן הריט בתחום המגורים - מגוריט, בכ-68.5 מיליון שקל. במקביל יוענקו להם אופציות למניות של מגוריט, שבהנחה שימומשו במלואן יגדילו את היקף ההשקעה לכ-155 מיליון שקל.

 

בעסקה נכנסות סאמיט ומור בנעליו של בנק דיסקונט שהעמיד עסקת החלף במניות למגוריט ביוני 2018 בהיקף של 70 מיליון שקל. כדי להיכנס בנעליו יוקצו מניות בשווי זהה ל-70 מיליון שקל, בניכוי דיבידנדים ששולמו מאז, סך של 68.5 מיליון שקל.

 

 

בניין דירות להשכרה ארוכת טווח של מגוריט בי-ם בניין דירות להשכרה ארוכת טווח של מגוריט בי-ם צילום: באדיבות מגוריט

 

סאמיט ומור ירכשו את המניות לפי מחיר של 6 שקלים למניה, נמוך ב-2.2% ביחס לשער הפתיחה הבוקר, ובפרמיה של 1.5% ביחס לממוצע בשלושת החודשים האחרונים.

 

סאמיט תרכוש 2.83 מיליון מניות ב-17 מיליון שקל, ויוקצו לה עוד 4.42 מיליון מניות בסכום של 26.5 מיליון שקל, ובסה"כ בתום ההקצאה תחזיק סאמיט מניות בשווי של 44.5 מיליון שקל.

 

מור תרכוש את יתרת המניות – 4.17 מיליון מניות בתמורה ל-25.5 מיליון שקל. בנוסף, לסאמיט ולמור תינתן האפשרות להעמיק השקעתן במגוריט באמצעות מימוש של כ-11.4 מיליון אופציות שיוקצו להם במסגרת העסקה לפי מחיר של 7.5 שקל שקל למניה לתקופה של שלוש שנים וחצי.

 

בעבור מגוריט מדובר בהבעת אמון מהגורמים המוערכים בשוק הנדל"ן ושוק ההון המקומי. נציין כי סאמיט הינה חברה הפועלת בתחום הנדל"ן המניב המקומי והבינלאומי, כאשר זוהר לוי, בעל השליטה בה הינו מאנשי העסקים הבולטים בשוק המקומי בשנים האחרונות.

 

מה דעתך על מניית סאמיט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בית ההשקעות מור, בניהולם של יוסף ואלי לוי נחשב לאחד מבתי ההשקעות הצומחים והמצליחים של השנים האחרונות בשוק ההון המקומי.

 

"כניסתם של משקיעים בסדר גודל של סאמיט ובית ההשקעות מור למגוריט, לצד השקעות עבר של מוסדיים ומשקיעים בקרן הריט שלנו, מחזקת את תפישתנו שמהפכת השכירות ארוכת הטווח, אותה אנו מובילים, אטרקטיבית לא רק לציבור השוכרים אלא גם לציבור המשקיעים", אומר מנכ"ל מגוריט, מתי דב.

 

ארז רוזנבוך, יו"ר מגוריט ציין כי "פעילותנו הולכת וגדלה ואנו שמחים על הצטרפותם של סאמיט ומור ואמונם בפועלנו ובחזוננו למיסוד שוק שכירות ארוכת הטווח בישראל. משבר הקורונה רק הדגיש והבליט את חוזקו של שוק המגורים בישראל ודריסת הרגל שלנו בתחום מעידה על חוסנה של הקרן".

 

מניית מגורית נמצאת במגמה של התאוששות בשנה החולפת. המניה עלתה ב-17.3% ב-12 החודשים האחרונים, אך מתחילת השנה רשמה דשדוש ועלתה ב-1%. שווי השוק של החברה עומד על 647 מיליון שקל.

 

מגוריט הינה קרן הריט למגורים הראשונה והגדולה ביותר בשוק המקומי. החברה פועלת בתחום ההשכרה ארוכת הטווח למגורים ועד כה רכשה כ-1,600 יחידות דיור, מתוכן מעל 500 דירות מניבות, על פני 28 פרויקטים באזורי ביקוש בארץ.

x