$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

אי.בי.אי מאשרת: במו"מ לרכישת נכסי פסגות

אי.בי.אי הגישה יחד עם אקסלנס וסיגמא הצעה לרכישת פעילות קרנות הנאמנות, ניהול התיקים וחבר הבורסה של פסגות - "כוללת נכונות לקליטת מרבית העובדים"; הצעה נוספת היא של רני צים ויוהן קדוש

עירית אבישר וגולן חזני 11:3530.03.21

בית ההשקעות אי.בי.אי מאשר את הפרסום הבוקר ב"כלכליסט" על המגעים שהוא מקיים לרכישת הנכסים של פסגות שעוד נותרו למכירה (פעילות קרנות הנאמנות ופסגות ני"ע).

 

אי.בי.אי, שהיא חברה ציבורית, הודיעה לבורסה כי הגישה לפסגות הצעה ראשונית ולא מחייבת לרכישת פסגות קרנות נאמנות ופסגות ני"ע (חבר הבורסה וניהול התיקים).

 

 

חנה הולנדר מנכ"לית אקסלנס, דייב לובצקי מנכ"ל אי.בי.אי ורני צים בעל השליטה בחברת רני צים חנה הולנדר מנכ"לית אקסלנס, דייב לובצקי מנכ"ל אי.בי.אי ורני צים בעל השליטה בחברת רני צים צילומים: אוראל כהן, אילן בשור

 

אי.בי.אי הגישה את ההצעה ביחד עם אקסלנס, שבשליטת הפניקס. עוד נודע כי גם בית ההשקעות סיגמא היא חלק מאותה קבוצה שמציעה לרכוש את הנכסים. עוד עולה מההודעה של אי.בי.אי כי הצעתה כוללת גם "נכונות לקליטת מרבית העובדים של החברות". מדובר בהצהרה מפתיעה, לאור העובדה שקיים פוטנציאל לסינרגיה וחיסכון בכוח אדם בקליטת הנכסים של פסגות לתוך גופים קיימים.

 

נזכיר כי במקביל לקבוצה זו ישנה הצעה נוספת מצד רני צים ויוהן קדוש, שמציעה גם כן לרכוש את הנכסים כמקשה אחת, ולהותיר את פסגות כגוף עצמאי. המגעים עם שתי הקבוצות לעסקה נעשים מול בעלת השליטה בפסגות - קרן אייפקס בראשות זהבית כהן, לפי מחיר מוערך של 350 מיליון שקל.

 

הנכסים הנמכרים בעסקה זו הם פעילות קרנות נאמנות - פסגות הוא השחקן השלישי בגודלו עם נכסים בהיקף של 42 מיליארד שקל. בנוסף עסקה זו כוללת גם את פסגות ני"ע (לשעבר אופק). חברה זו כוללת גם את חבר הבורסה של פסגות וגם את פעילות ניהול התיקים.

 

עיקר הפעילות הזו היא בניהול תיקים ובעיקר כספים למוסדות, כמו ניהול קופות גמל מפעליות (קופות גמל ייעודיות לעובדי סקטורים מסוימים). אמנם החברה מנהלת בתחום זה נכסים בהיקף של 50 מיליארד שקל, אולם דמי הניהול בתחום הקופות המפעליות נחשבים נמוכים מאד.

 

נזכיר כי פעילות הגמל והפנסיה של פסגות אמורה להימכר לאלטשולר שחם גמל ופנסיה, והעסקה כפופה עדיין לאישור רגולציה.

x