$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

רגע לפני המכירה: מנכ"ל חדש לפסגות גמל ופנסיה

אביחי דרפנר ינהל את הפעילות בבית ההשקעות לאחר שהתפקיד לא אויש באופן קבוע מאז ספטמבר; דרפנר נבחר עוד לפני העסקה למכירת פסגות לאלטשולר שחם, אך מינויו אושר ברשות שוק ההון רק לאחרונה

עירית אבישר 13:3209.03.21

על רקע העסקה למכירת פסגות לאלטשולר שחם, מתמנה מנכ"ל חדש לפעילות הגמל. ל"כלכליסט" נודע כי אביחי דרפנר מונה לנהל את פעילות הגמל והפנסיה המנהלת נכסים בהיקף של מעל 70 מיליארד שקל.

 

דרפנר מכהן שנתיים וחצי בפסגות, כאשר בתפקידו הקודם היה סמנכ"ל תפעול בגמל בחברה, ולפני כן כיהן כסמנכ"ל תפעול בהראל.

 

 

זהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס - הבעלים של פסגות זהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס - הבעלים של פסגות צילום: רמי זרנגר

 

בפסגות, שבשליטת קרן אייפקס, ביקשו למנות את דרפנר לתפקיד עוד לפני העסקה למכירתה, אולם האישור למינוי ע"י רשות שוק ההון ניתן רק באחרונה. בפסגות גמל לא כיהן מנכ"ל קבוע זה זמן רב, כאשר קובי סבן שכיהן בתפקיד 3 חודשים בלבד עזב אותו בספטמבר אשתקד.

 

אמנם ככל הנראה כהונתו של דרפנר לא תהיה ארוכה במיוחד, לאור העסקה המתגבשת למכירת פסגות לאלטשולר שחם, אך חשוב שגם בתקופת המעבר יכהן בתפקיד מנכ"ל במשרה מלאה.

 

בחודש שעבר נחתמה העסקה למכירת פסגות לאלטשולר שחם גמל בתמורה ל-910 מיליון שקל. העסקה כפופה עדיין לאישור רשות שוק ההון ורשות התחרות, אישור לא טריוויאלי לאור העובדה שמדובר בעסקה בה שחקן הגמל בגדול ביותר רוכש את השחקן השני בגודלו.

 

באלטשולר שחם מעוניינים בעיקר בזרוע הגמל והפנסיה של פסגות, וקרן אייפקס עושה מאמצים למכור את שאר הנכסים (קרנות נאמנות, ניהול תיקים ופעילות חבר הבורסה) לגורמים אחרים בשוק ההון בימים אלה.

x